Sõda venitab reisid kaugemale ja kallimaks

12. oktoober 2001, 08:08

Reisimine soojale maale muutub kallimaks, sest soodsa hinnaga araabiamaade reisid on nimekirjast jäädavalt kadumas ning reisikorraldajad täidavad tekkinud tühimikku kiirkorras uute Kagu-Aasia maadega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme end täiesti ületanud, kuna normaalolekus nõuab uute sihtkohtade väljatöötamine aastat,? ütles Wris Toursi turundusjuht Argo Kasela. Enneolematuid sihtkohti lubab Wris Tours, kes Dubai ja Egiptuse reiside katkemisest kannatas Eestis kõige rohkem, juba lähiaegadel.

Kasela ei soostunud tekkinud kahju suurust ütlema, kuid kinnitas, et firma käive on kahanenud. Tema sõnul alustasid nad kiirkorras tekkinud tühimiku täitmiseks ja klientide ümbersuunamiseks araabiamaadele väärikaid asemikke otsima juba kuu aega tagasi ehk vahetult pärast terroristide rünnakut USA-le.

Wris Tours kavandab kolme-nelja uut sihtkohta, Kasela andis mõista, et üks neist luuakse kindlasti Kagu-Aasias. Hindasid lubab Kasela loteriimajutuse puhul alates 6000 kroonist.

Samuti andis Kasela mõista, et sõltuvalt poliitilisest olukorrast võivad tulevikus araabia sihtkohad jäädavalt reisikorraldajate pakkumiste hulgast välja jääda. See tõstab individuaalreiside kaalukust, mis on juba praegu väga populaarsed.

Cassandra arendusjuht Andrus Rõigas räägib araabiamaade reisidest minevikuvormis. ?Asendusvariantide leidmisega on raskusi,? kinnitas ta. ?Tekib just hinnaprobleem. ?Puhkusereisid kallinevad tema sõnul niigi, kuna terroriohus hüppasid üles ka lennupiletite hinnad.

Reisikorraldaja Eurotour juhataja Eha Õis sõnas, et tunneb Wris Toursile kaasa, kuna enamus viimase klientidest olid varem Araabia Ühendemiraatidesse sõitjad. ?Meie ei kipu eriti araabiamaadesse reise korraldama,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing