Soomlane tahab Tartu vana arestimaja elustada

12. oktoober 2001, 08:22

Tampere linna planeerimisosakonna juhataja Jyrki Laiho soovib koos oma äripartneriga osta Tartult vana arestimaja ja hoone Ülikooli 5, et rajada neisse hotell või büroopinnad ning korterid, kirjutab Tartu Postimees.

Jyrki Laiho kinnitas eile, et vana arestimaja ja hoone Ülikooli 5 kordategemine ei oleks Tartu sõpruslinna Tampere ettevõtmine, vaid tegemist on tema ja ta äripartneri Jukka Harjula eraprojektiga.

Kuigi Tartu linn on juba pikka aega üritanud vana arestimaja ühe krooni eest müüa ja on olnud nõus juhul, kui hoone korda tehakse, rajama sinna umbes miljoni krooni eest kõik vajalikud kommunikatsioonid, oleks ainult arestimaja kordategemine Laiho sõnul liiga riskantne projekt.

?Ainuüksi arestimaja kordategemine maksab üle 10 miljoni krooni. Hoone Ülikooli 5, kus asub Tartu maakohus, on paremas korras. Kui teha sinna korterid, tasakaalustaks see arestimaja renoveerimise projekti,? põhjendas Laiho soovi osta kaks maja korraga.

Tartu linnapea Andrus Ansip tõdes, et mingit konkreetset pakkumist pole soomlased linnale teinud, seni on nad käinud linnavalitsusest vaid küsimas, kas selline ettepanek oleks vastuvõetav.

?Praegu oleme saanud nii-öelda idee tänavalt, kuid igal juhul on see kaalumist vääriv mõte,? nentis Ansip. ?Arestimaja kaasaandmine tõmbab kindlasti alla Ülikooli 5 hoone hinda, kuid on ju näha, et ainult arestimaja pole keegi seni tahtnud.?

Andrus Ansip kinnitas, et kui müüki lähevad vana arestimaja ja Ülikooli 5 ühiselt, ei müüda neid maha otsustuskorras ehk ühele kindlale huvilisele, vaid korraldatakse avalik enampakkumine.

Jyrki Laiho kinnitas, et tema huvi on tõsine ja ta on asjaga tegelnud juba paar aastat. Näiteks on ta uurinud arestimaja vanu jooniseid, tehtud on ka esimesed visandid.

Laiho väitel võiks vanasse arestimajja tulla kas hotell või bürooruumid, katuse alla aga tudengite ateljeekorterid. Ülikooli 5 majja ehitaksid soomlased korterid.

Küsimusele, kui palju võiks kogu Tartu projekt maksma minna, ei osanud Laiho veel vastata. Ta märkis, et summa on kindlasti suur, kuid rahastajad oleksid Tampere kohalikud investorid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing