Teede- ja sideministeerium sõlmis lepingu Via Baltica rekonstrueerimiseks

Inno Tähismaa 12. oktoober 2001, 17:00

Täna sõlmisid Teede- ja sideministeerium ning AS Teede REV-2, Talter OÜ ja Finnroad OÜ lepingud, mis fikseerivad Tallinn - Narva ja Tallinn - Pärnu - Ikla maanteede taastusremondi tööde ulatuse ja rahastamise. Lepingud on kooskõlastatud Euroopa Komisjoni delegatsiooni poolt.

Lepingute rahaline maht on 18,8 mln eurot (u 295 mln krooni). Lepingutes fikseeritud taastusremonti rahastatakse 75% ulatuses Euroopa Liidu ISPA programmist ja 25% ulatuses riigieelarvest.

Maantee taastusremondi lõikude kogupikkuseks on 120,6 km. Pikimad lõigud Tallinn - Ikla maanteel on Võiste - Kabli (24 km) ja Vaimõisa ? Konuvere (18,9 km) ning Tallinn - Narva maanteel Sämi - Lääne-Viru maakonna piir (14,6 km) ja Topi - Ääsmäe (14,2 km).

Vastavalt sõlmitud lepingutele algavad taastusremondi ettevalmistustööd 1. novembril käesoleval aastal. Maanteede aluse süvastabiliseerimisega ja asfaltbetoonkatte paigaldamisega alustatakse 2002 aasta kevadel. Tööde lõpptähtajaks on 30. september 2002.

Järgmise aasta suvel on oodata Via Baltica trassil väga intensiivseid rekonstrueerimistöid. See toob liiklejaile paratamatult kaasa ebamugavusi, kuid tagab järgnevateks aastateks oluliselt kvaliteetsema liiklemisvõimaluse. Maanteede korrasolek on ka üheks efektiivseimaks liiklusohutuse tagajaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing