14. oktoober 2001 kell 22:00

Mart Nurk: ma ei või Telekomi ostu kommenteerida

Nurk ütles ka, et tal pole uut infot, mis võiks olla reedese Telekomi aktsia hinna languse taga Londonis ja Tallinnas. Nurk ütles reedel, et on Stockholmis ja tal pole olnud mahti aktsia hinna liikumist jälgida.

Samas tunnistas Nurk, et Telia on huvitatud osaluse suurendamisest Eesti Telekomis. Nurk ütles, et sellise avaldusega tuli hiljuti välja Telia Mobile juht Kenneth Carlberg.

Selle avalduse puhul on tegemist olulise muutusega võrreldes varasemate avaldustega, kus Telia on lihtsalt väljendanud oma pikaajalist huvi Balti turu vastu. See avaldus jõudis Rootsi ärilehe Dagens Industri kaudu ka Äripäeva ja ülejäänud Eesti ajakirjandusse.

Nurk ütles, et Telia võimalik osaluse suurendamine Sonera aktsiate ostmise kaudu on spekulatsioon. ?Selle on ka Männik tagasi võtnud,? viitas ta Telekomi juhi Jaan Männiku sõnavõttudele. ?Ma ei tahaks seda teemat kommenteerida,? ütles Nurk.

Nurk ütles, et arutelu ja kontakte on Sonera esindajatega pidevalt. Ta ütles, et tema oletuse kohaselt on räägitud ka Sonerale kuuluva aktsiapaki ostmisest.

?Ma ei usu, et viimasel ajal on midagi uut olnud,? ütles ta. ?Ma ei taha ega tohi sellest rääkida,? lisas ta.

Nurk ütles ka, et ta ei tohi spekuleerida tõenäosuse teemal, kas Telia ostab Sonerale kuuluvad aktsiad. ?Avalik spekuleerimine on keelatud,? ütles ta. ?Ma ei tohi sellele vastata.?

Nurk ütles, et veel vähem tohib ta kommenteerida, mis hinnaga võiks Telia osta Sonera aktsiad.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum