Nitrofert tühistab 100 miljoni krooni eest aktsiaid

Peeter Raidla 16. oktoober 2001, 00:00

Nitroferti juhatuse esimehe Aleksei Nikolajevi sõnul jõuab kogu protsess lõpule novembris, mil äriregistrisse kantakse uus aktsiakapital ? senise 169,5 miljoni krooni asemel 67,8 miljonit krooni.

Aktsiakapitali suurendamise otsus sündis kaks aastat tagasi, mille järel alustati kohe ka uutele aktsiatele ostjate otsimist. Tänavu suvel olid aktsionärid sunnitud tõdema, et investorist uut aktsionäri pole leitud. Üks tõsisemaid kandidaate oli Kreekas registreeritud firma Virginia Equities Group.

Nikolajev väitis, et Kreeka firma on praegugi üks potentsiaalseid investoreid, ehkki ta on tänaseks taandunud kolmandale positsioonile. ?Põhiliselt peame praegu läbirääkimisi kahe Lääne-Euroopa investoriga,? väitis Nikolajev. ?Värske rahavoog on vajalik eeskätt võlgade katmiseks ja normaalse majandustegevuse saavutamiseks ning seejärel hakkame uuesti kõnelema ka metanoolitehase rajamise kavatsusest.?

Nikolajev avaldas lootust, et ehk juba oktoobris-novembris saab kõnelda uue investori tulekust Nitroferti. Samas ei soovinud ta öelda, kellega konkreetselt praegu selle üle läbi räägitakse.

Käesoleva aasta kevadel oli Nitrofertil võlgu ühtekokku ligi 100 miljonit krooni. Suurimad võlausaldajad olid tookord Eesti Energia 75 ja Eesti Gaas 17 miljoni krooniga. Tänaseks on Nitrofert suutnud täielikult tasuda oma võla Eesti Gaasile ning augustis kustutati ka Eesti Gaasi kasuks seatud kommertspandid ligi 30 miljoni krooni ulatuses.

Läinud aasta sügisel kehtestasid Eesti Energia ja Eesti Gaas Nitroferti suhtes eriolukorra, võttes ettevõtte rahavoogude suunamise oma kontrolli alla. Aleksei Nikolajevi väitel on tänaseks eriolukord tühistatud ja rahavoogusid juhib Nitroferti juhtkond. Nikolajevi sõnul ollakse Eesti Energiale võlgu veel umbes 40 miljonit krooni.

Eesti Energia kommunikatsioonidirektor Erki Peegel kinnitas aga, et ehkki võlasumma on oluliselt vähenenud, on Nitrofert endiselt nende erikontrolli all ja ehitised neile panditud.

?Loomulikult on meie soov, et Nitrofert oma tegevust jätkaks,? lausus Peegel, viidates sellele, et keemiatööstusettevõte on üks suuremaid energiatarbijaid Eestis.

Nitroferti põhiomanikud on Venemaa naftahiiu Gazpromiga seotud Gaz-Oil ja J.I.T. Press. Valdav osa nõukogu liikmeist elab Peterburis ja Kaliningradis. Erandiks on vaid Pühtitsa kloostriga seotud Stanislav Smirnov ja samuti Virumaal elav endine Nitroferti juhatuse esimees Nikolai Kuta?ov.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing