EMT telefoniga saab teavet lähimatest internetipunktidest

16. oktoober 2001, 13:55

EMT ja Regio koostöös saavad EMT kliendid teavet lähimate avalike internetipunktide kohta EMT asukohapõhiste infoteenuste vahendusel.

Saates päringu võtmesõnaga AIP lühinumbrile 1711, saab vastuseks lähimate avalike internetipunktide loetelu. Lähimate internetipunktide loetelu koos aadressidega on kättesaadav ka EMT WAP-kodus.

'Uus teenus aitab igaühel leida talle sobivaima koha ligipääsuks Internetile, mida on mugav kasutada just Eestis ringi reisides,' ütles EMT tootejuht Alo Tamm.

'Avalike internetipunktide andmebaasis on hetkel ligi 300 AIPd, mis paiknevad peaaegu igas suuremas asulas üle Eesti,' ütles Regio projektijuht Riho Plado. 'Andmebaas hõlmab ka väikeseid, 1-3 arvutiga internetipunkte ning objektide arv andmebaasis kasvab pidevalt.'

Vaata Maailma Sihtasutuse, Regio ja Delfi koostöös on avalikud internetipunktid leitavad ka avalikul veebikaardil, kus internetipunkte saab otsida nii asulapõhise otsingumootoriga kui ka otse kaardilt.

'Mobiilirakendus sai veebikaardile lisatud eelkõige seetõttu, et vajadus lähimate internetipuntide teabe järele tekib ju siis, kui internetiühendust ja veebikaarti pole käepärast,' märkis Alo Tamm.

Avalike internetipunktide teave täiendab EMT asukohapõhiste infoteenuste loetelu. Lisaks avalikele internetipunktidele saab nii WAPi kui teenuse 'sms-info 1711' vahendusel teavet ka lähimate sularahaautomaatide, tanklate, majutus- ja toitlustuskohtade, haiglate, kaupluste, ööklubide, politseijaoskondade ja autoparandusfirmade kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing