Linnajuht soovitab ühiselamud tagasi osta

16. oktoober 2001, 08:04

Mustamäe linnaosa valitsus soovitab linnavalitsusel tõsiselt kaaluda kõmutekitanud Mustamäe viie ühiselamu erafirmalt tagasiostmist, et vältida ühiselamuelanike väljatõstmisest tekkida võivat sotsiaalset kriisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mustamäe linnaosa vanema Voldemar Trummi kinnitusel on ühiselamute ostmine erafirma Fennovara käest võimalik, sest aitaks lahendada ligi tuhande Akadeemia ja Vilde tee ühiselamutes elava inimese peavarjuprobleemid.

?Linnavalitsuse taoline otsus oleks igatahes kõikidest võimalikest lahenditest inimsõbralikum, kuid praegu on see veel vaid üks töövariante,? lisas Trumm. Tema sõnul toetab ühiselamute tagasiostmise ideed ka Mustamäe linnaosa soov taotleda ühiselamute renoveerimiseks järgmise aasta linnaeelarvest 50 miljonit krooni.

Tallinna elamumajandusameti juhataja Jaan Kurm ütles, et praktikas ühiselamute väljaostmise idee veel ei toimi, kuna Fennovaraga pole mingeid läbirääkimisi alustatud. ?Meil pole nendega veel isegi selleteemalisi kontakte olnud,? täpsustas ta. ?Pealegi võiks taoline idee teostuda alles järgmisel aastal, sest käesoleva aasta linnaeelarves ostmiseks raha pole.?

Fennovara juhatuse esimees Aleksei Poskat?ev sõnas, et firma praeguste äriideede sekka ühiselamute müümine ei kuulu. ?Meie kava ei olnud ühiselamud osta ja need siis lihtsalt pool miljonit krooni kallimalt maha müüa,? lausus Poskat?ev. Fennovara omandas käesoleval aastal ühiselamud enam kui kümne miljoni krooni eest.

Poskat?ev lausus, et firma kujundab müügihinna alles pärast seda, kui linnavalitsus on neile teinud konkreetse ettepaneku läbirääkimisi alustada. ?Oleme juba jõudnud alustada ühiselamute remondiga ja sellesse investeerinud, linna idee tuleb meile suure üllatusena,? ütles ta. Müüki raskendaks seegi, et Fennovara on juba sõlminud lepingud ühiselamute soojustrasside uuendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing