Bonnieri peasiht Ekspress Grupi enamusosalus

ÄP Online 17. oktoober 2001, 00:00

Juhlin ütles, et praegu neil 50 protsendi Ekspress Grupi omaniku Hans H. Luigega osaluse müügi lepet pole. ?Loodetavasti tuleb lepe tulevikus. Ja meie oleme ostjad. Soovime oma osalust suurendada,? lisas ta. Juhlin ütles, et ei tea, kas osalust saab suurendada saja protsendini. ?Tahame enamust,? sõnas ta, põhjendades seda pikaajalise nägemusega.

Samas märkis Juhin , et pole välistatud ka osaluse müümine Luigele.

Juhlin ütles, et ei saa öelda, kui palju on Bonnier Grupp nõus Luigele maksma. Samuti ei osanud ta öelda, mis saab, kui Luik pole pakkumisega nõus. Juhlin ütles, et ei soovi seda teemat rohkem kommenteerida, kui jutt läks leppe võimalike üksikasjade peale.

Bonnieri eile avaldatud majandustulemuste kohta ütles Juhlin, et praegu kaotavad majanduse jahtumise tõttu kõik meediafirmad, sest reklaamitulud vähenevad.

Äripäeva omanikfirma meediakontsern Bonnier teatas kaheksa kuu kahjumiks 270,3 miljonit Eesti krooni, mille põhjusteks tuuakse Rootsi reklaamituru nõrkust ja Äripäeva sõsarlehe Business a.m. suuri käivitamiskulusid ?otimaal. Business a.m. aastaeelarves oli kuludeks planeeritud 136 miljonit krooni, kuid nüüdseks on need paisunud juba 170 miljonini, mistõttu rootslased otsustasid Business a.m. peatoimetaja välja vahetada. Põhiliselt Business a.m. tõttu oli Dagens Industri ärilehtede grupi kaheksa kuu käive 52,7 miljoni Eesti krooniga miinuses. Mullu samal ajal oli grupp 226 miljoni krooniga plussis.

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov ütles, et suurimat kasumit annavad Dagens Industri ärilehtede grupis Rootsi Dagens Industri ja Taani Börsen ning väikses kasumis on Leedu Verslo ?inios, Läti Dienas bizness ja Peterburi Delovoi Peterburg. Eelmise aastaga võrreldes on aga kõige jõudsamalt nii kasumit kui käivet kasvatanud Äripäev, mille kaheksa kuu kasum oli 11,6 mln krooni.

___________________________________________

Luik võib Bonnierilt osaluse osta

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing