Inge Rumessen • 16. oktoober 2001 kell 15:18

ESSi töötajatele pakuti 25 000 kroooni suurust altkäemaksu

Möödundud nädalal tegid AS ESS Eesti sisekontrolliosakonna töötajad Tallinna kioskites 230 kontrollostu, avastades kokku 139 võltsitud 7- ja 10-kroonist piletit. Neist 100 piletit olid müügil ühes Tartu maantee kioskis, millel puudus üldse luba ühistranspordi piletite müügiks ja mille direktor pakkus ESS-i töötajatele asja 'silumiseks' 25 000 krooni altkäemaksu.

'Soovisime veenduda, kas käibe languse taga võib olla piletite võltsimine,' ütles ESS Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu. 'Reidi tulemusel võisime järeldada, et võltspileteid massiliselt käibele tulnud ei ole. Kindlasti on käibelanguse taga 'jäneste' jätkuvalt suur arv. Tugev mõju on ka sellel, et juulis alandati perioodikaartide hinda. Nende käive moodustab ju 70 protsenti kogu piletimüügist.'

Lisaks olid 7 kioskis jätkuvalt müügil vanad, käibelt kõrvaldatud 15-kroonised talongid.

Suur reid oli tingitud põhiliselt asjaolust, et viimastel kuudel on ühistranspordi piletimüügi käive mullusega võrreldes vähenenud - augustis vastavalt 3,1 ja septembris 2,5 miljoni krooni võrra.

Materjalid tuvastatud faktide kohta andis ESS edasiseks käsitlemiseks üle politseile ja Tallinna Liikluskorralduskeskusele.

Hetkel kuum