Minister Hololei taotleb uut kellakeeramist

17. oktoober 2001, 08:20

Värske majandusminister Henrik Hololei taotleb võimuliidult suveaja kehtestamist, sest ministeerium on ettepanekut toetanud ning kellakeeramist on soovinud ka internetis hääletanud rahvas, kirjutab Postimees.

Hololei nentis eile, et on ise kella keeramise küsimuses neutraalsel seisukohal.

?Kahe aasta eest olin ise suveajale ülemineku lõpetamise tuline vastane, kuid praeguseks tundub, et suurt midagi sellest muutunud ei ole,? lausus ta.

Hololei nentis, et kella keeramata jätmine on ebamugav just neile, kes tihti reisivad ning on sunnitud igas riigis osuteid kruttima ning seal kehtiva ajaga harjuma.

Suveajale ülemineku saab otsustada valitsus, kelle määrusega on sätestatud sellest loobumine. Suveajast loobumise punkt on kirjas ka koalitsioonilepingus.

Lähema kuu jooksul tahab vastne majandusminister kella keeramise teemat arutada kõigi võimuliitlastega, et nende soostumise korral saaks suveajale taas üle minna juba uue aasta märtsi lõpus.

Valitsuse pressiesindaja Priit Põikliku teatel peab suveaja uuesti kehtestamist võimalikuks ka praegu Ameerika Ühendriikides viibiv peaminister Mart Laar.

Opositsioonilise Keskerakonna abiesimehe Sven Mikseri hinnangul oleks suveaja taastamine igati mõistlik valik.

?Minu arvates ei tohiks elu mõistuspärasel korraldamisel lasta ennast koalitsioonilepingust häirida,? lausus Mikser.

Majandusministeeriumi kantsler Marika Priske leiab, et suveaja uuesti kehtestamisega pole siiski kiiret. Kella saaks keerata alles kevadel ning hiljemalt siis võiks ka vastava otsuse langetada.

Kantsleri kinnitusel peab kellakeeramise kohta kindlasti seisukoha võtma ka sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakond, kelle hinnata on kellakeeramise mõju inimese tervisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing