17. oktoober 2001 kell 7:32

Läti ilmselt ei saa tselluloositehast

Soome Metsäliitto ja Rootsi Södra ei pea piisavaks Läti valitsuse pakkumist, mille järgi riik ei annaks kavandatavale tselluloositehasele mitte metsa, vaid lubaduse garanteerida piisav varustamine toorainega.

Kui osapoolte seisukohad ei muutu, tähendab see 13 miljardi Eesti krooni suuruse investeeringu ärajäämist, kirjutab tänane Helsingin Sanomat.

Läti põllumajandusminister Atis Slakteris põhjendab seisukohta Läti avalikkuse suhtumisega, mis ei ole nõus raieõiguste ega kontsessioonide andmisega tselluloositehasele Baltic Pulp.

?Tehase ehitamine ei ole Läti valitsuse eesmärk omaette. Projekt teostub vaid siis, kui see on Läti riigile ja ühiskonnale majanduslikult kasulik,? ütles Slakteris.

Ministri andmeil on suur osa Läti elanikest, metsatööstusest ning ekspertidest seda meelt, Metsäliito ja Södra nõudmised ei ole Lätile soodsad.

Seni on välisinvestorid projekti investeerinud 26 miljonit krooni ega kavatse kuni asjaolude selgumiseni rohkem uut raha investeerida. Raha on aga tarvis, kuna peatselt on käivitumas projekti keskkonnamõjude analüüs, mis on ühtlasi nii kulukas kui aeganõudev, ütles Slakteris.

Hetkel kuum