Luik sõlmis aktsiaostu lepingu

Inno Tähismaa 18. oktoober 2001, 00:00

Luik ütles, et tegemist on optsiooniga, mida ta asub kasutama. Teostumise korral saab Luigest saja protsendi Ekspress Grupi omanik.

Luik ei nõustunud tehingu hinda avalikustama. Kinnitamata andmetel jääb see alla summale, mis Bonnier maksis kolm aastat tagasi osaluse eest Ekspress Grupis, ehk 70?80 mln kroonile.

Ka ei olnud Luik nõus täpsustama, kas skeem on sama, nagu kirjutas Äripäev, kus Luigel on kuu aega osalise väljaostmiseks ja kui ta ei osta, siis on Bonnieril omakorda õigus osta firmas ülejäänud 50. ?Üldjoontes jah,? kommenteeris ta ostu-müügitehingu vastavust Äripäevas kirjeldatule.

Seni on Bonnier Grupp üritanud Luigelt osta teist poolt Ekspress Grupist, aga tulemusteta. Praeguse Bonnieri sammu taga nähakse eesmärki lahendada olukord, kus kummalgi osanikul pole Ekspress Grupis enamust.

Luike esindas läbirääkimistes Bonnier Grupiga investeerimispanga Suprema spetsialist Kalle Norberg.

Luik kinnitas intervjuus Eesti Päevalehele, et Bonnier Grupi võimalik otsus 50protsendiline osalus Ekspress Grupis talle tagasi müüa lähtub Rootsi firma muutunud strateegiast lähiturgudel, mitte Ekspress Grupist.

Luige väitel on võimalik, et Bonnier vaatab üle oma positsioonid Leedus, Poolas, ?otimaal ja mujal, et keskenduda koduturule.

Luige sõnul on järgmise aasta eelarved koos Printallil ja Eesti Ekspressil. Isegi rohkem kui Ekspress teenivad Ajakirjade Kirjastus ja SL Õhtuleht, Ekspressiga samaväärselt hulgifirma Lehepunkt. Tööd tuleb tema hinnangul teha Eesti Päevalehega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing