Metallivargused on läinud Eesti Telefonile maksma 2 miljonit krooni

18. oktoober 2001, 16:13

Täna katkes Sompa alevis telefoniühendus varguse tõttu juba kolmandat korda sel nädalal. Kokku on vargused tänavu Eesti Telefonile maksma läinud ligi 2 miljonit krooni. Kõige rohkem - 898 000 krooni - on vargad Eesti Telefonile kahju tekitanud Ida- Virumaal.

Lisaks kaablivargustele on sagenenud ka vargused telefonijaamadest, kuhu sissemurdmiste arv on tänavu suurenenud ligi kaheksa korda. Kui eelmisel aastal oli jaamadesse sissemurdmisi 4, siis sel aastal on 9 kuuga murtud sisse juba 33 telefonijaama, millest enamik paikneb Harjumaal (7 jaama), Tartumaal (5), Jõgevamaal (5) ja Valgamaal (5).

Jaamadesse sissemurdmiste ja seadmete vargustega on Eesti Telefonile tekitatud otsest kahju üle 261 000 krooni. Suurimat kahju tekitasid vargad aga Värskas, kus telefoniside taastamiseks kulus paar nädalat ning ligi 119 000 krooni. Varguste tõttu telefoni- ja andmesideta jäänud üle 4000 maapiirkondades elavat Eesti Telefoni klienti.

Eesti Telefon kasutab küll jaamade tehnilist valvet ja kaablikaevude lukustamist, kuid senised kogemused on näidanud, et lukk ja valve varast ei pea. Selleks, et mingilgi moel vähendada vargusi, kutsub Eesti Telefon telefoniomanikke varguste vähendamiseks koostööle ja paneb välja ka rahalise autasu - 5000 krooni inimesele, kelle antud info viib varaste tabamiseni.

Juhul, kui keegi märkab erariietes inimesi õhtuhämaruses toimetamas:

* trepikojas telefoniliinide kallal
* teie koduümbruses kaablikaevus
* teie kodu lähedale jäävas telefonijaamas

palub Eesti Telefon koheselt sellest teavitada tasuta telefonil 160.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing