Peeter Tulviste saab lahkumishüvitist üle 80 000 krooni

18. oktoober 2001, 08:13

Tartu volikogu esimehe kohalt lahkuma sunnitud Peeter Tulviste saab hüvitust 82 587 krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

?Hüvituse saamist pean loomulikuks, kui inimene ilma ette teatamata ja ootamatult ametist lahkub,? ei näe Tulviste summa suuruses midagi imelikku.

Reformierakond, Keskerakond ja valimisliit Tartu 2000+ sõlmisid eile uue koalitsioonilepingu. Nüüd pakub Reformierakond volikogu esimehe kohta Tartu Ülikooli keskerakondlasest ajalooprofessorile Aadu Mustale. Praegune volikogu esimees, isamaaliitlane Peeter Tulviste peab talle koha vabastama.

Lõplikult otsustab Tulviste ametist vabastamise kahe nädala pärast toimuv umbusaldushääletus.

Tartu linnapea Andrus Ansip ei usu, et volikogu võib jätta Tulviste ametisse. ?Kui Isamaaliit koalitsioonist üle kuu aja tagasi lahkus, siis tuleb paratamatult leppida ka kõikide tagajärgedega - poliitilised ametikohad tuleb vabastada. Ta (Tulviste) on läinud!? kinnitab Ansip.

Umbusaldamise kaudu volikogu esimehe kohalt lahkumisel saab Tulviste hüvitust kolme kuu palga ulatuses. Praegu on volikogu esimehe põhipalk 22 941 krooni. Kuna Tulvistel on teaduslik kraad, saab ta põhipalgale lisaks 4588 krooni. Kokku on endise presidendikandidaadi teenistus seega 27 529 krooni kuus. Kolme kuu hüvitusena saaks Tulviste 82 587 krooni.

Ansip selgitas, et kui Tulviste lahkub ametist vabatahtlikult, siis pole tal ka õigust hüvitust nõuda. ?Aga samas on volikogul õigus ka sel juhul Tulvistele kompensatsiooni või preemiat maksta. Sel juhul oleks tegemist töösuhte lõpetamisega poolte kokkuleppel,? ütleb Ansip ja arvab, et volikogu esimehe kohalt lahkumisel saab Tulviste mingi raha igal juhul. ?Aga on ka võimalik, et ta lahkub ja loobub rahast.?

Peeter Tulviste ütles napisõnaliselt, et otsustab lähipäevil, kas lahkub volikogu esimehe kohalt vabatahtlikult või ootab ära umbusaldushääletuse. Võimalusi umbusaldushääletuse läbikukkumiseks peab Tulviste aga nullilähedaseks. ?Uue koalitsiooni ülekaal on ilmne,? põhjendab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing