Viisnurk pigistab kasumit antiigist

18. oktoober 2001, 08:03

Börsiettevõtte Viisnurk käibest annab 40 protsenti ehk poolsada miljonit krooni antiikmööbel. Kasumist moodustab antiik aga tervenisti 60 protsenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kolmest mööbli tootesarjast moodustab kindlasti meie ühe olulisema ja kõige kasumlikuma osa antiik,? märkis Viisnurga mööbli turundusjuht Tiit Mölder. ?Samas tunnistame, et Viisnurga üks suuremaid nõrkusi on kliendirisk.?

Antiikmööbliga sama suur osa on ka allhankel Rootsi kontsernile IKEA. Ülejäänu moodustab männipuidust mööbel. Sõltuvus ühest kliendist on suur, kuid tuleb ennast arendada, et olla ka edaspidi kliendile ahvatlev, lisas Mölder.

Eelmisel aastal tehtud mööblist saadud kogukasum ulatus 20 miljoni alla. Mölder kinnitab, et järgmisel aastal on tulemused veelgi kogukamad. Kuigi mööblitootmine on maksimumi lähedal, soovitakse eeskätt antiigi osa allhanke kasutamise arvel laiendada.

Viisnurga juhatuse esimees Meelis Kukk pidas järgmisel aastal reaalseks koguni 20protsendilist antiikmööbli müügi kasvu.

Antiikmööblit hakkas ettevõte valmistama juba pea seitse aastat tagasi, mil omandati pikkade traditsioonidega antiikmööbli kaubamärk Björknäs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing