Muretu muusika (jõuluvana remix)

Mart Normet 19. oktoober 2001, 00:00

Ehk olete lugenud välismaa ajakirjadest küsitlusi, kus soovitakse teada, milliseid naisi sooviksid mehed jõuluvanana näha...

Kylie Minogue? ?anss sel aastal valituks osutuda on täiesti reaalne. Sest ta on ilus ja armas. Nagu üks jõuluvana olema peabki.

1980ndatel lõpu teismeliste diskostaariks number üks kerkinud Austraalia plika on küpse ja seksika naisena jõudnud tagasi disko juurde. Vahepealsed aastad kulusid tal oma ?alternatiivse? imago pressimiseks ning lõpuks sellest ikkagi loobumiseks. Nüüd on Kylie jälle moes.

?Fever? sisaldab täiuslikku tänase päeva täiskasvanute diskomuusikat. Kaalutletud tümps, lihtsad meloodiad, kaunis hääl ja kaasaegsed seaded teevad sellest peoplaadi neile, kel Caaterit kuuldes pea valutama hakkab.

Tosina võrgutava looga ?Feverit? saab võrrelda Jamiroquai viimaste teostega. Kui asendada naisvokaal meeshäälega, arvuti naturaalpillidega ning disko acid-d?ässiga, võibki albumi peale ?Jamiroquai? kirjutada.

Nii Kylie kui Jamiroquai muusika pärineb Hea Muusika Vabrikust, kus toodetakse vastavalt tellija soovile pretensioonitut ja kergesti seeditavat popmuusikat. Samas vabrikus on teiste seas valmistatud ka suur osa biitlite algusaastate lugudest. Seal loodud muusika on timmitud selliseks, et kuulaja muutub leebeks (lahedaks, rõõmsameelseks), kaotab huvi stressi vastu, naeratab regulaarselt igas pooltunnis ja võtab omaks uue, kepsaka kõnnaku. Kui keegi väga tahab, võib ta selle muutuse taga tõepoolest jõuluvana näha. Ehkki asi näib olevat seotud hoopis miniseelikus lumehelbekesega.

Kylie Minogue ?Fever?
EMI Records 2001
www.kylie.com

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing