Malle Eenmaa koputab homme Patarei uksele

22. oktoober 2001, 08:05

Poolteiseks aastaks vanglasse mõistetud pankrotistunud Maapanga endine juht Malle Eenmaa kavatseb asuda karistust kandma homme või ülehomme, sest ta ei soovi vanglasse minekuga viivitada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kavatsen kindlasti ise vanglasse minna, kui mind puudutav kohtutoimik linnakohtusse jõuab,? lausus Malle Eenmaa eile. Seaduse kohaselt peab ta minema vanglasse kolme päeva jooksul pärast kohtutoimiku alama astme kohtusse tagasijõudmist, vastasel juhul rakendatakse tema sundtoomist. Riigikohtust jõuab Eenmaa toimik Tallinna linnakohtusse tõenäoliselt täna.

Malle Eenmaa sõnul ei kavatse ta Tallinna keskvanglasse veel täna minna, sest tal on kavas kohtuda advokaadi Aadu Lubergiga ja teha viimaseid elukorralduslikke toimetusi.

?Ülejäänud päevade suhtes ei oska ma veel midagi konkreetset öelda, eks tuleb ka advokaadiga nõu pidada,? lausus Eenmaa. Ekspankur kinnitas, et ei kavatse karistuse kandmisest kõrvale hiilida või selle algust venitada.

?Ma ei ole kunagi isegi niimoodi mõelnud,? ütles Eenmaa. ?Mina lihtsalt lähen vanglasse ja ei palu mitte kelleltki mitte midagi.?

Eenmaa sõnul pole ta leppinud sellega, et kohus ta korruptsioonis süüdi mõistis. ?Kuna ma ei ole süüdi, siis ei saa ma ka kelleltki armu paluda ega üldse mitte midagi paluda,? ütles ta. ?Armu paludes tunnistaksin ma, et kohtuotsus oli õige ja nagu ütleksin, et olge head ja andke mulle ei tea mis võimalusi. Ma tean, et otsus on vale, kuid ma asun seda täitma nagu kuulekas Eesti Vabariigi kodanik.?

Malle Eenmaa sõnul on ta karistuse kandmiseks valmis ja sellega on leppinud ka tema kaks täiskasvanud tütart. ?Inimene peab kõik üle elama,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing