Raivo Sormunen • 22. oktoober 2001 kell 22:00

Aktsiaturul huvitavad päevad

Kuigi nädala esimene börsipäev jäi Tallinna börsil ääretult uniseks ning andis käivet vaid 4,1 mln krooni, oli see küllalt oluline päev nii Eesti Telekomi kui ka Hansapanga aktsionäride jaoks.

Eesti Telekomi suuromanik Sonera tegi eile koos oma kolmanda kvartali majandustulemustega teatavaks, et ei kiirusta oma Baltikumi telekomiosaluste müügiga, kuna need kõrge kasumlikkusega töötavad ettevõtted omavad Sonera silmis kõrget väärtust.

Valdavalt väikeaktsionäride käe all kaubeldud Telekomi aktsia sulgus eile 54,25 kroonil ehk pool protsenti madalamal kui möödunud nädala lõpus. Praegune aktsia hinnatase on sama kui oktoobri alguses, mil Telia teatas oma huvist Baltikumi telekomiosaluste vastu ning pärast mida Eesti Telekomi aktsia nädalaga 64,50 krooni peal jõudis ära käia.

Kuna paljud investorid ostsid telekomisektori aktsiat just Telia positsiooni tugevnemise lootuses, võiks aktsia hind järgnevate päevade jooksul mõnevõrra rõhu alla sattuda. Suuremast kukkumisest võiks ettevõte aktsiat säästa Sonera positiivne hoiak oma investeeringu ehk siis Eesti Telekomi vastu.

Päev enne kolmanda kvartali tulemuste avaldamist sulgus Hansapanga aktsia 136,50 kroonil ehk peaaegu samal tasemel kui möödunud reedel.

Ühispanga, Suprema ja Trigon Marketsi analüüside põhjal peaks pank saama III kvartalis 5,08 krooni kasumit aktsia kohta ehk 22,5 rohkem kui möödunud aasta samal ajal.

Täna oma kvartalitulemustest teatava Viisnurga aktsia sulgus eile 44 kroonil. Trigon Markets ootab firmalt 2,02kroonist kasumit aktsia kohta.

Hetkel kuum