ESVA kalatoodete müük on kasvanud 53%

24. oktoober 2001, 15:18

AS Paljassaare Kalatööstus on käesoleva aasta teisel poolel mitmekordselt suurendanud oma müüginäitajaid ja laienenud Kesk-Euroopa turule, teatas ettevõte.

ESVA kaubamärgi all turustatavate külmutatud kala? ja köögiviljatoodete müük on võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartali näitajatega kasvanud 53 %.

2001. aasta kolmanda kvartali tulemused näitavad, et kokku on ESVA kaubamärgi tooteid müüdud ligi 955 tonni, millest 210 tonni on müüdud Eesti turul. 2000. aasta kolmanda kvartali samad näitajad olid vastavalt 621 ning 158 tonni. AS Paljassaare Kalatööstuse käesoleva aasta kolmanda kvartali kogukäive on üle 26 miljoni krooni ehk ligi 8 miljonit krooni suurem kui eelmisel aastal.

AS Paljassaare Kalatööstusele on viimase aasta jooksul avanenud uued turud Horvaatia, Ungari ning Sloveenia näol. Lisaks Baltikumile turustatakse kalatooteid veel Soomes, Poolas, Tsehhis, Ukrainas, Slovakkias ning Sloveenias. Samuti on seatud eesmärgiks müügi taastamine Venemaal. Väljaspool Eestit on külmutatud kalatooted enim populaarsust võitnud Leedus, Lätis ja Soomes.

OÜ Vi?i?nai Baltic ja AS Paljassaare Kalatööstuse juhatuse liikme Mauno Leppiku sõnul on ettevõte teinud olulisi edusamme. ?On meeldiv tõdeda, et AS Paljassaare Kalatööstus on uues omanduses saavutanud märgatava müüginäitajate paranemise ning peale ligi 2-aastast madalseisu suutnud hakata tööle kasumlikult. Jää on hakanud liikuma,? sõnas ta.

AS Paljassaare Kalatööstus on külmutatud kala? ja köögiviljatooteid valmistanud alates 1990. aastast. Jaekaubanduses müüakse oma kalatooteid Baltimaades tunnustatud ESVA kaubamärgi all. Uut kaubamärki ?Si!? kannavad tervislikud ja kvaliteetsed külmutatud köögiviljatooted. ESVA kaubamärgi all turustatavad tooted on mitmel korral võitnud ?Eesti parima toiduaine? tiitli. Külmutatud kala töötlemisel säilitatakse selles väärtuslikud toitained ja vitamiinid ning värskele kalale iseloomulik maitse. Kõik tooted on täiesti konservandivabad ? nende ainsaks säilitajaks on sügavkülm.

Käesoleva aasta juunist alates on AS Paljassaare Kalatööstuse omanikuks Plunges Kooperatine Prekyba. Plunges Kooperatine Prekyba peamiseks tegevusalaks on surimitoodete (krabipulkade jm.) tootmine ning kala töötlemine. Käesolevaks hetkeks on tehas saavutanud Euroopa suurima surimitoodete valmistaja tuntuse. Plunges Kooperatine Prekyba kuulub Vi?i?nai gruppi, mis omab mitmeid tütarettevõtteid Leedus, Eestis, Venemaal ja Belgias.

Kokku töötab grupi ettevõtetes ligi 2500 inimest, nendest Eestis ca 200. Vi?i?nai grupi käesoleva aasta esimese kaheksa kuu kogukäive on üle 40 miljoni US dollari.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing