Goldratt aitab IT investeeringuid mõõta

ÄP 25. oktoober 2001, 00:00

Infotehnoloogiafirmade pöörasest arengust on saanud kasu paljud investeerijad, kuid aina rohkem on hakanud nende hiigelkasvuga ettevõtete omanikud nihelema, kui enam ei kesta meeletu, ligi 40-protsendine kasv ja ka klientide hulgas tekib kahtlus juhtimistarkvarasse tehtud kulutuste mõttekuse osas. Sellest olukorrast räägibki Goldratti, Schragenheimi ja Ptaki raamat, mis sobib firma raamatukokku, kuid mitte tavalise käsiraamatuna. Kuna tegemist on pealtnäha ilukirjandusega, tuleb kasulike näpunäidete saamiseks lugeda ridade vahelt. Ja algusest lõpuni.

Lisaks väljamõeldud infotehnoloogiafirma BGSoft tegevuse kirjeldamisele leiab raamatust nõu ka tavalistele ettevõtetele: kuidas valida oma IT partnerit, kuidas korraldada moodsa bürokraatia ehk infosüsteemi tööd ja kuidas maandada kiireltareneva firma töökeskkondades tekkivaid pingeid. Tüüpiline on, et firmad aina suurendavad oma IT kulutusi, tellivad aina võimsamaid süsteeme ja maksavad süsteemiarendajatele suuri summasid, saades vastu vaid vähem vigu tegeva ja pisut kiirema süsteemi.

Raamatus ei püüta anda otseseid juhiseid, kuidas suurt IT investeeringut firma väärtuste valguses hinnata. Juhtimisarvestuse süsteem pole jõukohane ja vajalik väga väikestele firmadele, kuid võib ärieelise anda juba keskmistele ettevõtetele, räägib tuntud majandusteoreetik ja piirangute teooria looja Eliyahu M. Goldratt raamatus, mis maksab ca 225 krooni ja on müügil sellest nädalast. See on neljas Goldratti eesti keeles ilmunud teos. Raamat on mõeldud tegevjuhtidele, tippjuhtidele, tootmise ja logistika juhtidele, spetsialistidele infotehnoloogia, finantside, turunduse ja tootearenduse valdkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing