Peep Sooman • 24. oktoober 2001 kell 10:17

Savisaar kutsub Ilvest koostööle

Eesti Keskerakonna esimees Edgar Savisaar saatis täna kirja RE Mõõdukad esimehele Toomas Hendrik Ilvesele, kus kutsub üles koostööle astmelise tulumaksu ellu viimisel, teatas Keskerakond.

Savisaar rõhutab, et ta hindab kõrgelt Ilvese kirjutist astmelise tulumaksu toetuseks 24.oktoobri EPL-s.

?Arvame, et Teie avaldus astmelise tulumaksu toetuseks võib olla Eesti arengu suhtes pöördelise tähtsusega. Esimest korda on parlamendis enamus astmelise tulumaksu pooldajatel. Esimest korda oleks meil võimalus see majanduslikult ja sotsiaalselt oluline reform ka reaalselt ellu viia,? kirjutab Savisaar.

?Me ei kahtle, et pärast järgmisi valimisi tuleb astmeline tulumaks niikuinii, aga me ei pea õigeks nii pikalt oodata. Arutatud on küllalt kaua. Vastava eelnõu esitas Keskerakond Riigikogule juba 1998.aasta kevadel. Juttude juurest oleks vaja üle minna ka tegudele. Eestile on oluline viia see maksureform läbi kiiresti. Kihistumine ühiskonnas on suur, vaeseid palju. Väikese sissetulekuga inimestel on järgmisel aastal oluliselt raskem. Neile oleks vaja puhvrit, mis võimaldaks raskusi leevendada. Meie mõlema erakonna valijad on astmelise tulumaksu suhtes üksmeelsed, vaja oleks suuremat üksmeelt ka parteide vahel. Tunnistame isikute vahelisi vastuolusid, mis võib-olla on varem seganud meie lähenemist, aga meie oleme valmis need vastuolud kõrvale jätma.

Ma ei välista, et meie erakondadel võib olla pisut erinev ettekujutus astmestikust ja teistest selle reformi detailidest, aga usun, et need küsimused on läbi räägitavad ja kokku lepitavad. Mõistagi, kui jätkub selleks head tahet, ? seisab Ilvesele saadetud pöördumises.

Savisaar julgustab Ilvest, et Keskerakonna sihiks ei ole koostööettepanekut tehes õõnestada kolmikliidu koalitsiooni, kuigi selle tuleviku suhtes ollakse skeptilised. ?Meie sihiks on ühiste jõududega läbi viia strateegiline maksupoliitiline reform, mis oleks kasulik ühiskonnale tervikuna,? ütleb Savisaar.

Keskerakond tegi Mõõdukatele ettepaneku kohtuda astmelise tulumaksu elluviimisega seotud küsimuste arutamiseks neljapäeval 1.novembril Riigikogus.

Hetkel kuum