Eesti tuntuks! tänavune eelarve 8,78 miljonit

Inno Tähismaa 25. oktoober 2001, 16:09

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas tänasel nõupidamisel rahvusvahelise turundus-ja mainekujundusprojekti 'Eesti tuntuks!' käesoleva aasta eelarveks 8,775 miljonit krooni.

Projektijuht Evelin Int Lamboti sõnul on vastavalt projekti tegevuskavale kavas käesoleval aastal luua Eesti märkide ja väärtuste süsteem, teostada selleks vajaliku alusinformatsiooni hankimiseks turu-uuringud Eestis ja sihtturgudel (Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa, Inglismaa ja Venemaa), luua kohalikest professionaalidest ning rahvusvahelise agentuuri Interbrand spetsialistidest meeskond ning 2002. aasta I kvartali lõpuks jõuda lõpule ettevalmistustöödega rakendusfaasi alguseks. EAS meeskond peab hetkel olulisimaks koostööd ETV Eurovisiooni meeskonnaga, et loodav märksüsteem jõuaks võimalikult suures osas avalikkuse ette juba lauluvõistluse raames.

Interbrandi töö maksumus jääb brandi loomise etapis alla 4 miljoni krooni. Töö sisuks on brandi loomise nõustamine ja protsessi juhtimine, turu-uuringute sisuline ettevalmistamine ja planeerimine, analüüs ning süvaintervjuude läbiviimine; brandi ehitamise plaani väljatöötamine ja esitlemine, brandi arhitektuuri ja identiteedi loomine, ala-brandide süsteemi ja Eesti stiiliraamatu loomine; brandi kasutamise strateegia loomine.

Ettevõtjate ja valitsuse poolt algatatud projekti 'Eesti tuntuks!' eesmärgiks on Eesti tuntuse kasvu kaudu suurendada ekspordi ja välisinvesteeringute mahtu ning turismiteenuste eksporti ning läbi riigi majandusliku heaolu suurenemise Eesti elanike heaolu. Riigi turundustegevus toetab otseselt töökohtade loomist ja regionaalpoliitika teostamist.

Valitsus arutas Eesti riigi ühtse turundustegevuse ja maine kujundamise projekti 'Eesti tuntuks!' viimati oma 22. oktoobri kabinetiistungil ning otsustas toetada projekti realiseerimiseks esitatud tegevuskava aastateks 2001-2002, organisatsioonilist ülesehitust ning EAS meeskonna visioone ja eesmärgipüstitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing