Viktoria Korpan • 26. oktoober 2001 kell 13:31

Enamik Euroopa riike keerab nädalavahetusel kella

Kõik Euroopa riigid, välja arvatud Eesti ja Leedu, keeravad ööl vastu pühapäeva kella ühe tunni võrra tagasi. See toob endaga kaasa tunnised nihked ka laevade, lennukite ja busside sõiduplaanis, kirjutab Postimees Online.

Pärast Soome ja Läti talveajale üleminekut on Eesti nende riikidega ühes ajas.

Alates pühapäevast on Rootsi ja Eesti ajavahe üks tund. Eestis olija peab Rootsi aja teadasaamiseks lahutama kohalikust ajast ühe tunni. Kui Rootsis viibija tahab teada aega Eestis, peab ta liitma kohalikule ajale ühe tunni.

Ajavahe Moskvaga väheneb pärast kella keeramist talveajale ühe tunni võrra. Moskva aeg jääb aga endiselt Eesti ajast tunni võrra ette.

Läti läheb talveajale üle 28. oktoobril kell neli hommikul.

Läti oli tänavu ainus Balti riik, kes läks märtsi lõpus suveajale. Eelmisel aastal olid kõik kolm Balti riiki kogu aasta ühises ajavööndis ning jätsid suveajale üle minemata. Läti valitsus otsustas tänavu 9. jaanuaril aga uuesti suveaja kasuks.

Tallinna Helsingi vahel liiklevad Tallinki laevad hakkavad alates pühapäevast Tallinnast väljuma tunni võrra hiljem. Näiteks seni kell 14 Tallinnast väljunud Meloodia väljub alates pühapäevast kell 15.

Sõiduplaanides teeb muudatusi ka rahvusvahelistel liinidel sõitev bussifirma Eurolines.

Hetkel kuum