Aktsiaturul püsib hea meeleolu

Raivo Sormunen 29. oktoober 2001, 00:00

Ericssoni kolmanda kvartali positiivne rahavoog oli reedel tugeva Euroopa tehnoloogiasektori kõrval palsam ka Eesti Telekomi aktsiale, mis kerkis 1,7% ja sulgus viimase kahe nädala kõrgeimal 57,50 krooni hinnatasemel.

Välisturgude maaklerite sõnul on kõige hullem juba hindadesse arvatud ja iga vähegi hea uudis on kui selge ostusignaal. Olulist rolli mängib praegu turu liikumisel ka investorite emotsionaalsus ning suur tahe rongist mitte maha.

Osturalli põhineb aga lootusel, et järgmise aasta teisel poolel toimub juhtivates majandustes murrang paremuse poole.

Tallinna börsil siiani kõige madalama P/E suhtega (2,6) püsinud Estiko teatas reedel, et ta kolmanda kvartali kasum kukkus 56 sendilt 15 sendini.

Kuigi aktsiaga tehinguid ei tehtud ja aktsia hind jäi 8 krooni peale, oli hinnanoteeringute liigutamises näha, et tulemusse suhtuti kerge põlgusega.

Ettevõtte aktsia lähiajal tõenäoliselt ei tõuse, kuna järgnevate kvartalite jooksul toimub ettevõtte tootmisprotsessi kaasajastamine ja kinnisvara ümberhindamine ning seetõttu võib arvata, et Estiko siis kasumit ei teeni.

Samas hoiab aktsiat kukkumast ka ettevõtte kevadine otsus osta tagasi kuni 10% oma aktsiatest hinnaga 7,25 krooni tükk.

Norma aktsia sulgus 50,10 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 24. augustit. Eelmiste päevadega sarnast huvi tõestas aktsiatega tehtud tehingute arv.

Pärast kvartalitulemusi kolme päevaga 136,50 kroonilt 143 kroonini kerkinud Hansapanga aktsia vastu reedel enam ostuhuvi ei tuntud ja aktsia vajus 0,4%, 142,50 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing