Ericssoni tulemused oodatust kehvemad

Kaja Koovit 29. oktoober 2001, 00:00

Maailma suurim võrguseadmete tootja Ericsson avaldas reedel oma kolmanda kvartali majandustulemused, mille kohaselt ettevõtte tegevuskahjum oli 5,1 miljardit Rootsi krooni (8,6 miljardit Eesti krooni) ning käive 54,6 miljardit Rootsi krooni (91 miljardit Eesti krooni) ehk 19% vähem kui mullu samal ajal.

Ettevõtte maksude-eelne kahjum oli 5,7 miljardit Rootsi krooni, mis teeb kahjumiks aktsia kohta 0,5 Rootsi krooni.

Analüütikud ootasid keskmiseks tegevuskahjumiks 3,7 miljardit Rootsi krooni ja kahjumiks aktsia kohta 0,46 SEKi.

Nagu analüütikud juba varem prognoosisid, jäid Ericssoni tulemused kasvanud mobiiltelefonide müügi najal suhteliselt tugevatena püsinud konkurendi Nokia tulemustele alla.

Ka järgmisel aastal ei näe Ericsson olulist paranemist. ?Me usume, et võrgusüsteemide turg järgmisel aastal ei parane. Kui septembris ootasime, et järgmisel aastal võib oodata isegi tagasihoidlikku kasvu, siis nüüd prognoosime, et turg jääb samaks või isegi langeb 10%,? teatas ettevõtte juht Kurt Hellström oma avalduses.

Vaatamata kehvadele tulemustele ja suhteliselt negatiivsele tulevikunägemusele avanes Ericssoni aktsia reede hommikul Stockholmi börsil ligi 9% plussis.

Analüütikute hinnangul on põhjuseks kolmanda kvartali positiivsed rahavood, mis näitavad, et ettevõte hakkab lõpuks oma finantse kontrolli alla saama. Ericssoni rahavood olid 1,2 miljardi Rootsi krooni ehk 1,98 miljardi Eesti krooniga positiivsed, samal ajal vähenes laoseis ehk Ericsson on suutnud oma toodangut müüa ja sellega rahalist seisu parandada. ?Paljud arvavad, et sularaha on oluliselt määravama tähtsusega kui kasum, sest ilma rahata ei ole sa suuteline tegutsema,? iseloomustas turu arvamust Handelsbankeni maakler Janek Moik.

Hellström kinnitas Bloombergile antud teleintervjuus, et eesmärgiks on saada tugevad rahavood ka neljandas kvartalis, mis lubaks lõpetada positiivselt kogu selle aasta. Rahavood peaksid olema positiivsed ka järgmisel aastal ja siis loodetakse tema sõnul taas ka tegevuskasumiga lõpetada.

Lisaks meeldib investoritele teade, et ettevõtte senine nõukogu esimees Lars Ramquist astub järgmise aasta aktsionäride koosolekul tagasi. ?See näitab, et lõpuks võivad ettevõttes hakata puhuma muutuste tuuled,? märkis investeerimispank Goldman Sachs oma analüüsis.

Janek Moik lausus, et ettevõtte tõenäoline uus nõukogu esimees, Electroluxi juht Michael Treschow on tuntud oma võime poolest vajaduse korral inimesi kindlameelselt vallandada ja seeläbi loodetakse temalt märkimisväärset kulude kokkuhoidu.

Vaatamata ettevõtte juhtide lubadustele jäävad analüütikud aktsia suhtes ettevaatlikuks. Investeerimispank Credit Suisse First Boston alandas Ericssoni senise ostusoovituse hoia-soovituseks.

Reitinguagentuur Moody?s alandas aga Ericssoni võlakirjareitingu Baa1 tasemele ja teatas, et Ericssoni võlareitingu väljavaade jäi negatiivseks

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing