Riigihankeid korraldab üks asutus

29. oktoober 2001, 16:04

Neljapäevast 1.novembrist moodustatakse Riigihangete Keskus, mis hakkab riigiasutuste eest tegema ühiseid hankeid näiteks kütusele, autodele, kantseleitarvetele ning personaalarvutitele.

Riigihangete Keskus on Majandusministeeriumi haldusalas olev riigiasutus, mille ülesandeks on ühtsete riigihangete korraldamine ja ühiselt läbiviidavate riigihankelepingute sõlmimine.

Riigihangete Keskus Ühtsed riigihanked võimaldavad osta kaupu odavamalt, kuna ostetavad kogused on suuremad. Tulenevalt riigihangete seadusest on alates 1.jaanuarist 2003 riigiasutustel ja riigitulundusasutustel kohustus, kohalikel omavalitsustel ja kohalike omavalitsuse asutustel võimalus korraldada ühtseid riigihankeid Riigihangete Keskuse kaudu.

'Riigihangete keskus peab juba järgmisel aastal nii korraldama, kui ka läbi viima riigihankeid. Praegu koostatakse hanke tegemiseks dokumente advokaadibüroode abiga, sest iga riigiasutus ei suuda koolitada ja üleval pidada riigihangete spetsialisti,' ütles majandusministeeriumi kantsler Marika Priske.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing