Tehnoloogiafondidel viimase aja rekordkuu

Kaja Koovit 30. oktoober 2001, 00:00

Societe Generale Asset Managementi hallatav SocGen Technology on investoritele viimase kuuga pakkunud 33,3protsendilist tootlust, Ühispanga suuromaniku Skandinaviska Enskilda Bankeni fond SEB Lux Technology Fundi kuu tootlus on 30,1%.

Kuigi nendele investoritele, kes sektori fondidesse oma raha 18 kuu taguse tehnoloogisektori buumi ajal paigutasid, on viimase kuu head näitajad väike lohutus, ärgitab see siiski lootusi, et kõige hullemad ajad on sektori jaoks möödas.

SocGen Technology fondijuht Hugh Grives lausus FTMarketwatchile, et tehnoloogiasektorisse võiks taas investeerida. ?Kui paigutada oma raha 3?5 aastaks, on tehnoloogisektori kasvuväljavaated paremad kui ühelgi teisel sektoril,? lausus Grives.

Nii mõnelegi võib tulla üllatusena, et vaatamata vahepealsele suurele langusele on tehnoloogia ja telekomifondide kolme aasta keskmine tootlus Standard & Poor?si andmetel 27,9 protsenti. Võrdluseks on MSCI World Indeks tõusnud 12,1%.

Tõusuvõimaluste kõrval tuleb arvestada, et tehnoloogisektori liikumised jäävad ka edaspidi tsüklilisteks, sest sektor sisaldab endas hulgaliselt selliseid ettevõtteid, mille aktsiad peaksid tõusma kiiremini kui indeks tervikuna ja võivad kehvadel aegadel ka oma väärtust kaotada indeksist oluliselt enam.

Kuuga enam kui 24% tootlust pakkunud Henderson Global Technology fondijuht Stuart O?Gorman möönab, et vaatamata vahepealsele tõusule on sektori puhul võimalik ka tagasiminek ning kõik sõltub maailmamajandusest. ?Kui tuleb globaalne langus, siis langevad ka turud edasi, kui aga majandus saab madalseisust üle, kasvab ka nõudlus tehnoloogiaettevõtete toodangu järele.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing