Haigekassa kaardi kasutamine muutub lihtsamaks

30. oktoober 2001, 13:27

Alates 1. novembrist ei sõltu haigekassa liikmekaardi kehtivus enam plastmassist kaardi kehtivuse ajast, vaid ainult ravikindlustuse olemasolust

Novembrist pikendab haigekassa kaartide kehtivusaega kuni 31. detsembrini 2006, et vältida asjatuid käike haigekassasse aegunud kaardi vahetamiseks ning muuta suhtlus haigekassaga mugavamaks.

Kui inimese ravikindlustus on jõus, siis kehtivad 1. novembrist alates kõik kindlustatute käes olevad ja väljastatavad liikmekaardid kaardi paremas nurgas märgitud füüsilise kehtivuse ajast sõltumatult kuni 2006. aasta detsembri lõpuni.

Liikmekaarti omavad isikud ei pea tulema enam haigekassasse oma kaarti välja vahetama, vaid nende kaardi füüsiline kehtivus on automaatselt pikendatud.

Juhul, kui kindlustatu läheb arsti juurde, ei anna füüsiliselt kehtetu liikmekaart õigust raviteenuse osutamisest keelduda. Samuti ei tohi arst raviteenuse osutamisest keelduda, kui liikmekaardi magnetriba ei toimi, sest raviasutus saab kindlustatust kontrollida ka isikukoodi abil haigekassa kindlustatute andmebaasist.

Erandjuhtudel (näit. haigekassakaart on koju ununenud) saab raviasutus kindlustatust kontrollida ka mõne muu dokumendi, millel on kindlustatu isikukood, pilt ja nimi (näiteks pass, autojuhiload jt.), alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing