Riigi pearaamatupidajaks saab Virve Vanaveski

30. oktoober 2001, 10:42

Alates 5. novembrist asub Rahandusministeeriumis riigi pearaamatupidajana tööle Virve Vanaveski. Riigi pearaamatupidaja nimetatakse ametisse riigikassa osakonna juhata asetäitja kohale.

Virve Vanaveski on sündinud 1954. aastal, lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna raamatupidamise erialal 1978. aastal ja seejärel osalenud arvukatel erialastel täiendkoolituskursustel nii Eestis kui välisriikides.

Viimased kolm aastat töötas Vanaveski AS Tallinna Sadam raamatupidamise osakonna juhatajana. Varem on ta töötanud AS Eesti Merelaevandus pearaamatupidajana ja pearaamatupidaja asetäitjana, enne seda konsultandina AS-s Baltic Business Software ning erinevatel ametikohtadel Tallinna Tehnikaülikoolis alates raamatupidajast pearaamatupidajani.

Ligi kolmekümneaastase ametialase karjääri jooksul on Virve Vanaveski omandanud laialdasi kogemusi majandusarvestuse korraldamisel ja raamatupidamise osakondade juhtimisel kaasaegse majandustarkvara keskkonnas.

Riigi pearaamatupidaja ülesanneteks saab olema rahvusvaheliselt tunnustatud hea tava järgse raamatupidamise käivitamine riigisektoris, riigi kui terviku ja riigiasutuste finantsaruannete koostamine ning riigiasutuste pearaamatupidajate nõustamine.

Rahandusministeerium korraldas konkursi riigi pearaamatupidaja leidmiseks käesoleva aasta augustis. Konkursil osales kokku 27 kandidaati.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing