ÜRP taotleb linnalt 124 miljonit

Inno Tähismaa 31. oktoober 2001, 00:00

Tallinna abilinnapea ja Eestimaa Ühendatud Rahvapartei liige Leivi ?er kinnitas eile, et tema erakond taotleb Vene Kultuurikeskuse rahastamist.

?er ütles, et möödunud aastal sõlmitud koalitsioonileppega oli ette nähtud Tallinnas Mere puiesteel asuva endise Laevastiku Ohvitseride Maja, praeguse kultuurikeskuse linnale üleandmine ja remont. Kokku läheb hoone ümberehitamiseks koos Vähemusrahvuste Maja nime kandva juurdeehitusega ?eri sõnul 123?124 miljonit krooni. Praeguses eelarveprojektis on sees summa 30 mln krooni, mille kohaselt hakatakse hoonet korrastama jupikaupa.

?eri sõnul pole hoones alates selle ehitamisest 1954. aastal remonti tehtud ning laed on sisse varisemas ja lühtrid ripuvad mädanenud palkide otsas. ?Sellest ei tule mitte Vene Kultuurikeskus, vaid Vene Kultuuri Keskus,? ütles ?er.

Tallinna ekslinnapea Jüri Mõis ütles eile, et möödunud aasta sügisel leppisid toonase võimuliidu liikmed koos venelastega kokku, et integratsioonitööle hakatakse suuremat rõhku panema. Selle jaoks oli ka nähtud ette summa eelarves, kokku 21 miljonit krooni.

Mõisa sõnul olid venelased huvitatud ka Vene Kultuurikeskuse rekonstrueerimisest 200 mln krooni ulatuses ja Laagna tee tunneli pikendamisest Peterburi teele 60 mln krooni ulatuses. Need objektid pidid sisse minema 2002. aasta linnaeelarvesse.

?eri väitel pole koalitsioonileppes sees punkti Laagna tee pikendamise kohta Peterburi teeni.

Möödunud aastal sõlmitud koalitsioonilepet on nimetatud ka valitsusliidu säilimise leppeks, kus Isamaaliit, Mõõdukad ja Reformierakond panid vastu Keskerakonna survele, kui kirjutasid alla leppele venelastega. See nägi lisaks Vene Kultuurikeskuse kordategemisele ette ka Toompeal asuva kirikuhoone pikaajalist rendileandmist Vene-meelsele õigeusu kirikule.

Mõis kinnitas eile, et süüdistuste alla langenud turvalisus- ja integratsiooniameti kulud olid eelarves ette nähtud. ?Mind paneb hämmastama, et nüüd püütakse kisklevalt üksteist süüdistada,? lisas ta.

Mõisa sõnul võiks ka küsida, et kas Pirita teele on vaja uhket neoonreklaami kirjaga ?Siit algab Pirita linnaosa!?.

Mõis pidas Tallinna võimuliidus lahvatanud tüli põhjuseks Meelis Lao taolise lepitaja puudumist. ?Asi on selles, et pole enam Meelis Laod, vaja on leida kedagi temasugust,? kommenteeris Mõis olukorda Tallinna võimuliidus.

Tallinna võimuliit vajab oskuslikku diplomaati, kes oskaks erimeelsused ühe nimetaja alla viia, tunnistas ka Leivi ?er.

?Kas just Meelis Lao, aga diplomaati oleks vaja,? kommenteeris ?er. ?Ma pole Meelis Laoga tuttav.?

___________________________________________

Kahtlane raha Lasnamäel

Maksumaksja raha integreerus korruptsiooniga

Komisjon selgitab

___________________________________________

30.10.2001 Poliitikud jagasid raha iseendale

30.10.2001 Rein Voog: segadus oli suurem, kui eeldasin

26.10.2001 Tallinna eelarve kaudu rahastati vene poliitikuid

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing