Kaja Koovit • 31. oktoober 2001 kell 9:21

Riigivõlakirjade emissioon seisab seaduste puudulikkuse taga

Eesti 1,5 miljardi krooni mahus riigivõlakirjade emissioon seisab seadusloome taga, sest välisinvestorite jaoks on seadustes mõningaid probleeme, lausus rahandusministeeriumi riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathiesen.

Mathieseni sõnul tellis emissiooni peakorraldaja Credit Suisse First Boston Eesti seadustele ekspertiisi, millest selgus, et on võimalus nende kaksipidi mõistmiseks. Sellises olukorras ei soovi aga peakorraldaja emissiooni läbi viia. 'Peame leidma sisulise lahenduse,' lausus Mathiesen.

Mathiesen ei soostunud prognoosima, kas seaduseparandused suudetakse läbi viia piisavalt kiiresti, tagamaks emissiooni korraldamise sellel aastal.

Mathieseni sõnul on eesmärk siiski emissioon selle aasta lõpuks läbi viia ka Riigikogu otsuse kohaselt peaks emissioon toimuma selle aasta jooksul.

'Kuna see on 90 protsendi ulatsues riskide maandamise tehing ja me oleme veendunud, et see on riigile kasulik, siis me peame selle ära tegema,' lausus Mathiesen.

Mathieseni sõnul oleks emissiooni mõtet korraldada hiljemalt detsembri alguses, sest suuremad investorid lähevad jõulupuhkusele ja aktiivne tegevus finantsturgudel algab taas alles peale aastavahetust.

Emissiooni korraldamiseks uuel aastal peaks Riigikogu andma selleks uue mandaadi või pikendama vana kehtivust.

Hetkel kuum