Mobiiliäri kuldaeg lõppeb

ÄP 02. november 2001, 00:00

Esmofoni finantsjuht Heiko Sõro on öelnud Postimehele, et möödas on ajad, millal mobiiltelefonide turg kasvas kümneid protsente aastas. Tänavune müük jääb hinnanguliselt samale tasemele kui möödunud aastal.

Telefonide müügituru kokkutõmbumise üheks põhjuseks on mobiilsideoperaatoritel klientide arvu kasvu pidurdumine. Samas on mobiiltelefon muutunud ka tarbeesemeks, mida lihtsalt prestii?i pärast enam iga poole aasta tagant välja ei vahetata. ?Tulevikus toimub loomulik vanemate aparaatide uute vastu vahetamise protsess. Uute klientide hankimise agressiivne aeg on möödas ning keskendutakse rohkem olemasolevatele klientidele,? rääkis Sõro. See omakorda võib kaasa tuua operaatorite siduslepingutega seotud, võileivahinnaga soodustelefonide kadumise müügilettidelt.

Esmofoni juhatuse esimees Aivar Sirelpuu tunnistab, et firma eelmiste aastate efektiivsus on tulnud sidevahendite edukast müügist. ?Selge aga, et see turg hakkab hääbuma ja järjest enam tuleb rõhuda teenuste müügile,? selgitab Sirelpuu ettevõtte ümberorienteerumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing