Mõnus ja soe

Annikky Lamp 02. november 2001, 00:00

Tänapäeva ruumikujunduses on tooniandvaimaks suunaks lähenemine loodusele ja inimesele. Kriitvalged kahe hoolikalt paigutatud mööbliesemega ja ainult vaatamiseks mõeldud toakuubikud on asendumas neutraalsetes toonides pehmemate ja mugavamate interjööridega.

Liisi Murula, Helsingi Kunsti ja Disaini Ülikooli sisearhitektuuri magistrant, kinnitab, et loomulikkus, ehedus ning vähene rafineeritus on tõepoolest praegu ühed olulisemad märksõnad. ?On üldine tendents, et materjali looduslik värv ja olemus jäetakse muutmata, palju kasutatakse tooreid ja poolviimistletud materjale,? räägib Murula. Tema sõnul on isegi Eesti ehitusfirmad hakanud taipama, et keskaegset kiviseina ei pea tingimata kipsplaadiga üle lööma.

Kergelt ökoloogilise lähenemisega sobivad ideaalselt puit, kõikvõimalikud kiud, linane, papp, bambus, kivi jne. Liisi Murula, kes lisaks õpingutele töötab ka Rein Murula Arhitektuuribüroos, arvab, et niipea ei lähe üle ka klaasi ja transparentsete pindade vaimustus, mis juba mõnda aega domineerinud on.

Igatpidi looduslik ja neutraalne ruum on küll maitsekas ja vaimu rahustav, kuid mõne meelest ehk liiga igav. Säärasel juhul võib appi võtta teise tugeva trendi ? popkunsti (Põhjamaade suurim sisustusmess Habitare Helsingis pakkus seda stiili lausa nõrkemiseni: küll klassikalist, küll neopoppi). ?Pop annab ruumile aktsendi, isikupära,? selgitab Liisi Murula. ?Ka sobib pop oma lihtsa vormiga tänapäevastesse interjööridesse hästi.? Mõni oran? vidin või punase-valgemummuline sein annab toale kindlasti vunki juurde.

Eestlastel tasub kujundades süda rindu võtta ning teha, mis meeldib: isetegemise traditsioon on meil veel tugev, ka saab kodumaistelt väiketootjatelt tellida ehedamat ja unikaalsemat kraami kui suurtes salongides müügil. Vaja läheb vaid pisut nutikust ja julgust.

Kui kaugemale tulevikku vaadata, siis tundub, et ilma suure portsu julguseta ei saa tõesti läbi: eemalt paistab ohtralt musta, peegleid, marmorit, 80ndaid, ja ? oh õudust ? tagasi pidavat tulema ka roosa ja helesinine...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing