Piia Ausmani hobi on töö

02. november 2001, 00:00

 • Töö kui hobi. Seda ei peaks tööhulluseks nimetama, aga võin üheks meelistegevuseks lugeda oma tööd. Olles viimasel ajal aktiivselt just tööle keskendunud, oleks väär hetkel ka muid eelistusi nimetada. Ideaalis olen püüdnud töö ja hobi koos hoida. Viimased kuus aastat on kunst mulle seda võimalust ka pakkunud.

Kunstigalerii ja -äri on minu jaoks suur väljakutse ja loova eneseteostuse võimalus, ahvatlus balansseerida ja hakkama saada kusagil materiaalse, käegakatsutava ja sõnulseletamatu piiril. Kunst just niisugusena inspireeribki: kohati mõistuspärase, kohati tunnetuslikuna. Galeristina tutvustan ja müün kunsti. Näituste ja ürituste korraldamine, pidev kunsti keskel olemine, suhtlemine mitmekülgsete inimestega loovas keskkonnas on täis üllatavat vaheldusrikkust. Seesugust rutiinivabadust inimesed galeriist ja kunstist otsivadki. Minu jaoks on sellest kõigest märkamatult kujunenud elustiil.

Viimane elamus oli möödunud esmaspäeval galeriis avatud kahe noore tekstiilikunstniku Einike Soosaare ja Merle Suurkase vaipade väljapanek ?Ruumilumm?. See tavatu tekstiilinäitus muidu pilte eksponeerivas galeriis pani mind taas tõdema, et ka vaip võib olla maal, selle sõna kõige paremas mõttes, kaasates hoopis peenemaid meelelisi nüansse, kui seda tihti eeldatakse.

 • Vanalinn ? kodune keskkond

Vanalinn on ehk iga tallinlase jaoks paljuski Tallinna võrdkuju, kuhu tullakse võimalusel promeneerima ? poode külastama või atmosfääri nautima. Juba üle aasta pidevalt vanalinnas töötades lisandub minu jaoks siia mõnusalt tuttavliku ?oma tänava? tunne ? eriti Ladina kvartalis. Muutused, mis selles vanalinna kaugemaks ja pimedamaks peetud nurgas silmnähtavalt aset leiavad, on rõõmustavad. Hea on märgata, kuidas igapäevateele jäävad majakesed üksteise järel kõpitsetud saavad ja oma tõelist arhitektuurselt kaunist loomust demonstreerivad. Vanalinna Muusikamaja fassaad Uuel tänaval on korrastamisel ? ootan põnevusega, kui tellingud maha võetakse.

Üks nauditavamaid siinse kandi paiku on nii meelelises kui puht asjalikus mõttes Uue tänava lõpus asuv ?oti Klubi ? armastan just seal pea iga päev lõunat süüa. Üheks põhjuseks on ?oti Klubi haruldane suur, hoolikalt haljastatud siseõu. Klubi on sooja, koduse ja sõbraliku teenindusega istumise, lõõgastumise ja lõunastamise kohaks. Niisugused kohad tekitavad suures linnas mõnusa turvatunde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:11
  Otsi:

  Ava täpsem otsing