Talvised suplused soojas vees

Mari Sarv 02. november 2001, 00:00

Uusim ja suurim on muidugi Aura veekeskus Tartus, kus lisaks ujumisvõimalusele liumäed jmt olemas ? Soome Serena veekeskus jääb Aura arvelt paljudest lõunanaabrite klientidest ilma. Kes aga Tartusse sõita ei saa või taha, saab ka kodule ligemal vesiselt treenida või lihtsalt aega veeta.

Mitmed ujulad pakuvad lisaks lihtsale ujumisvõimalusele ka vesivõimlemist ning paljudes kohtades on mudilastele omaette madalad basseinid. Enamikus kohtades on saun ? tungivalt soovitatakse enne basseinivette hüppamist saunast läbi käia ja end puhtaks pesta, seda nii enda kui kaasujujate hügieeni nimel.

Ujumise algõpet lastele pakuvad samuti paljud basseinid, harvem on veehirmus täiskasvanuil võimalus pinnalpüsimiseks õpetust saada. Vaid Aura ja Keila ujulas saavad juba ujuda oskavad täiskasvanud treeneri juhtnööride abiga mõnd korrektset stiili õppida ? olgu see konn, krool, liblikas või delfiin.

Tartu Ülikooli politoloogiamagistrant Juhan Lepassaar kurdab, et ainult suvel ujumas käia on liiga vähe: ?Suve on ainult kolm kuud, aga ujuda tahaks kogu aeg!? Lepassaar peab Tartu Aura veekeskust vahvaks kohaks. ?Seal on lisaks suurele ujumisbasseinile lainetega basseinid, mullivann ja liurajad, kus saab hüpata ja trallitada,? on rõõmsameelne Lepassaar rahul ja lubab sinna kindlasti veel minna.

Ebameeldivaks peab ta seda, et riietusruumi minnakse välisjalatsitega ? du?i alt on pestud jalgadega paha palja jalu teiste pori sisse tulla. Positiivseks peab ta lisaks ?trallitamis?-atraktsioonidele seda, et Auras on hästi palju valgust ja läbi suurte akende saab näha inimesi tänavalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing