Malle Eenmaa läheb kolmapäeval vangi

Raimo Ülavere 05. november 2001, 16:08

Korruptsioonis süüdi mõistetud endine Maapanga juht Malle Eenmaa ütles EPL OnlineŽile, et ta läheb vanglasse ilmselt kolmapäeval.

'Nägin täna määrust, kus vanglakaristust täpsustati, ning ma arvan, et ma ei hakka tegema edasisi järelpärimisi ning lähen vangi kolmapäeval,' sõnas Eenmaa. Tal on õigus 10 päeva jooksul otsus edasi kaevata, kuid Eenmaa ei kavatse seda enda sõnul teha.

Linnakohus täpsustas eelmisel nädalal Eenmaale mõistetud aasta ja kuue kuu pikkuse vanglakaristuse kohtuotsuse teksti. Määruse kohaselt jättis kohtunik Merle Parts kohtuotsuse tekstist välja termini 'poolkinnine vangla' ning asendas selle 'vabadusekaotusega'. Tallinna linnakohus tunnistas eelmise aasta mais Eenmaa süüdi korruptiivses teos ja mõistis ta aastaks ja kuueks kuuks poolkinnisesse vanglasse.

Linnakohtu otsusega kaotas Eenmaa õiguse töötada juhtival ametikohal järgmise kolme aasta jooksul. Kohus mõistis Eenmaalt välja 29,7 miljonit krooni Maaelu Laenude Tagastamise Sihtasutuse kasuks. Tolle sihtasutuse raha kandis Eenmaa juhitav Maapank oma bilansi parandamiseks omakapitali hulka. Eenmaa enda sõnul ei osalenud ta nõukogu koosolekul, mis otsustas raha kandmise omakapitali sekka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing