ID-kaart toidab ikka võimuliidu tüli

06. november 2001, 08:19

Võimuliidu kolme erakonna lepituskomisjoni ja koalitsiooninõukogu ühine arutelu tunnistas kolmikliidu hetke põletavamaks tüliõunaks ID-kaartide küsimuse, millele üritatakse neljapäevaks lahendust leida, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Elektrooniliste isikutunnistuste osas tuleb kokku leppida, kas nad on vabatahtlikud või kohustuslikud ja kui pikk on üleminekuperiood,? ütles komisjoni liige ja Isamaaliidu fraktsiooni aseesimees Andres Herkel.

Peaminister Mart Laar kutsus homseks kokku poliitikute ja spetsialistide ühise nõupidamine, kus räägitakse lahti uut tüüpi dokumendi tehnilised üksikasjad. Herkel avaldas lootust, et selle arutelu käigus sünnib ka kompromiss, mille saavutamisega on kiire.

Juba neljapäeval tuleb riigikogus arutlusele reformierakondlaste Ignar Fjuki ja Neinar Seli algatatud eelnõu, mis tunnistab kehtetuks seadusesätte, mille järgi on ID-kaart kõigile uuest aastast kohustuslik. Siseministeeriumi hinnangul tähendaks ID-kaardi vabatahtlikuks muutmine aastaid ettevalmistatud projekti läbikukkumist, mis tooks veel riigile kaela kuni 150 miljoni krooni suuruse trahvinõude.

Fjuk uskus, et eelnõu läbib ülehomme sujuvalt esimese lugemise. ?Reformierakond pole ID-kaardi kui projekti vastu,? kinnitas erakonna aseesimees Meelis Atonen. ?Kui see toode on nii hea ja paljude kasutusvõimalustega, peaks ilma kohustuslikkuse nõudeta saama inimesi tema vajalikkuses veenda.?

Herkeli sõnul tekitab suuremaid vastuolusid veel valimisseaduste muutmine ja haldusreform. Isamaaliit tahab järgmistel parlamendivalimistel minna üle avatud nimekirjadele, et kandidaadid järjestuksid vastavalt kogutud häältele. Reformierakond ja Mõõdukad pole valimissüsteemi radikaalse muutmisega nõus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing