Kalev tegi Dagabile pankrotihoiatuse

06. november 2001, 16:49

AS Kalev tegi täna pankrotihoiatuse Dagab Baltic Eesti AS-le ning teatas kavatsusest esitada kohtule pankrotiavaldus juhul, kui nimetatud ettevõtte võlgnevus Kalevi ees ei ole likvideeritud hiljemalt 16. novembriks. Samalaadne pankrotihoiatus on tehtud ka Baltic Food Eesti AS-le, teatas Kalev.

?Pankrot on võlausaldajatele tunduvalt läbipaistvam protsess kui likvideerimine ja selle käigus on omanikul raskem teha varaga tehinguid, mis võivad kahjustada enamike võlausaldajate huve,? põhjendas Kalevi juhataja Oliver Kruuda pankrotihoiatuse tegemist.

Tema sõnul on pankrotihoiatuse aluseks täieliku ülevaate puudumine valitsevast olukorrast, kuna eelmisel nädalal ametisse nimetatud likvideerija Peeter Sepper ei ole tänaseni pakkunud võlausaldajatele välja võimalikke lahendusi.

Kaleviga on nüüdseks ühendust võtnud 94 võlausaldajat, kelle nõuete suurus Baltic Foodile ja Dagab Balticule ulatub kokku üle 30 miljoni krooni. ?Nii Kalevi kui kõigi ülejäänud võlausaldajate huvides on ühest küljest jõuda olukorras võimalikult kiiresti selgusele ning teisest küljest ? jätkata kauplemist 31 kaupluses, mis on Baltic Foodi ja Dagab Balticu makseraskuste tõttu jäänud ilma kaubata?, lisas Oliver Kruuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing