Tartu sportauto meelitas Peterburi autonäituse külastajaid

06. november 2001, 14:44

Tartu firmas ASis Võidusõidutehnika valminud tänavasõidu sportauto Estfield oli Peterburis eelmisel nädalal toimunud suurel autonäitusel Venemaa firma Avtosteklo stendis peamiseks tõmbenumbriks, ütles Võidusõidutehnika juhataja Valter Teppan.

Teppani sõnul asus Venemaal Prantsuse kontserni Saint-Gobain autoklaase müüva Avtosteklo stend näituse peasissekäigu vastas. ?Enamik külastajaist astus Avtosteklo stendist läbi, kus meie kahekohaline lahtine Estfield oli tegelikult kaaseksponaat,? rääkis Teppan.

Teppani sõnul valisid nad eksponeerimiseks just auto, millel on ees suur tuuleklaas. Auto omanik on Saint-Gobain kontserni Eesti tütarettevõtte, autoklaaside müügi ja paigaldusega tegeleva ASi Autover-Autoklaas juhataja Raivo Luik.

Valter Teppani kinnitusel võttis temaga Peterburi autonäitusel ühendust mitu Venemaal projektiautosid valmistavat firmat. ?Nad on huvitatud ostma litsentsi ja hakkama meiega koostöös valmistama Lada agregaatidega varustatud Estfieldi prototüüpe Venema turu tarbeks,? lisas Teppan.

Võidusõidutehnika on tänaseks müünud 15 raami ja veermikku, millele klient on ise ehitanud või lasknud ehitada lahtise sportauto Estfield. Täielikult valmis on praegu 12 Estfieldi: kuus Eestis ja kuus Rootsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing