Tasuta energiat saab õhust

Heli Lehtsaar 07. november 2001, 00:00

Sel juhul saadakse 1?1,5 kilovatt-tunni elektri kasutamisel 3?4 kWh soojusenergiat.

Õhusoojuspump Sharp Nordic Inverter tagab maksimaalse tulemuse elektrikütte puhul, siis säästame rohkem kui pool kütteks vajalikust elektrienergiast. Lisaks saab palavatel suvepäevadel meeldivat jahedust, sest õhusoojuspumpa võib kasutada ka kliimaseadmena. Samas hingame soojuspumba filtreeritud õhku, mis on vaba igasugustest allergiatekitajatest.

Sharp Nordic Inverter on Jaapanis toodetud. Mudel Nordic on mõeldud põhjamaade külmade ja niiskete ilmade jaoks. Näiteks välisseadme korpus on külma- ja niiskusekindel ega roosteta. Sulatusmehhanism tagab kindla tööre?iimi. Välisseadme sulatamiseks ei ole vaja erinevalt vanematest mudelitest lisaseadmeid.

Invertersüsteemiga õhusoojuspumba võimsusskaala on lai. Saavutanud ettenähtud temperatuuri, toodab Sharp Nordic Inverter väikse võimsusega ühtlast soojust.

Temperatuuri pidev jälgimine ja kompressori sujuv invertersüsteem tagavad vanemate on/off õhusoojuspumba mudelitega võrreldes 30 võrra väiksema voolutarbimise. Juhusliku elektrikatkestuse korral käivitub Sharp Nordic Inverter automaatselt ning arvestab eelnevalt määratud temperatuuri.

Kõik reguleerimised võib teha kaugjuhtimispuldi abil: määrata täpse temperatuuri, puhuri erinevad kiirused, puhutava õhu suuna ja ajastada kogu süsteemi. Soovi korral võib kasutada ka automaatprogrammi. Sel juhul reguleerib Sharp end ise, arvestades nii välis- kui ka sisetemperatuuri. Sharp Nordic Inverter paigaldatakse ühe päevaga nii uude kui ka vanasse majja. Selleks ei ole vaja teha suuri ümberehitusi. Õhusoojuspump ei sõltu olemasolevast kütte- ega ventilatsioonisüsteemist, kuid maksimaalse kokkuhoiu tagab ta elektrikütte puhul.

Aeglaselt ringlev õhk ühtlustab sisetemperatuuri kogu majas. Seoses sellega vähenevad ka niiskuse- ja hallituseriskid. Siseõhk muutub palju meeldivamaks ning hajub toas ühtlaselt, ka põrand on soojem. Soojuspumba filtrid puhastavad õhu tolmust, bakteritest ja muudest tervist kahjustavatest kübemetest. Toote mikrofilter puhastab õhust kuni 0,01mm kübemeid. Filtreid on lihtne puhastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing