Salakaubavedajad jäid piirivalvuritele vahele

07. november 2001, 09:24

Ikla tolli aktiivne kontroll turukauba Eestisse toojate üle on pannud kaubavedajaid otsima võimalusi kraam piiripunkti kõrvalt üle piiri tarida, hiljuti jäi esimene mees piirivalvele vahele, kirjutab Pärnu Postimees.

Kui toll Iklas suvel kaubatoojaid hulgaliselt vahele võttis, aimasid piirivalvurid kohe, et nüüd hakatakse kauba Eestisse toomiseks muid võimalusi otsima, rääkis Pärnu piirivalvepiirkonna ülem major Alvar Vallau.

Viimase salakaubaveo asjus on alustatud kriminaalmenetlus, millega tegeleb Pärnu piirivalvepiirkonna infojaoskonna ülem Peeter Tammetalu.

Ööpimeduses olid salakaubavedajad korraga ametis nii Eesti kui Läti pool. Mõlemal pool piiri tegutsesid ka piirivalvurid.

Lätlastel õnnestus Georgi-nimeline mees kätte saada, kui see parajasti kauba üle piirikraavi Eesti poolele oli andnud. Siinpool oli üks mees kauba UAZi tõstnud ning piirivalvurite ja koera lähenemist kuuldes jooksu pistnud. ?Oli südaöö ja kottpime, tal õnnestus meie käest ära joosta, isegi koer kaotas jälje,? rääkis Vallau. Salakaubavedajal oli lahkumisega tuli takus, sest auto koos kaubaga jättis ta maha. Piirile jäetud kauba väärtus on 123 000 krooni.

Nüüd on piirivalvel ühest küljest piisavalt tõendeid, et kauba ületooja salakaubaveos süüdi mõista. Teisalt on mehe süüd keerukas tõendada, sest inimene, kellele UAZ kuulub, väidetavalt ei käinud ise piiril.

Kui keegi toob kauba üle piiri kohast, kus piiriületamist pole ette nähtud, saaks teda lisaks salakaubaveole vastustusele võtta ka piiririkkumise eest. Piirivalvetöötajate arvates pole praegusel juhul tegu piiririkkumisega: väidetavalt visati kaup Läti poolelt üle piirikraavi Eesti poolele, kumbki pool piirile ei astunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing