Ülo Toomsalu • 7. november 2001 kell 6:19

Vikerlase kaubanduskeskuse ehitus Tallinnas rahapuudusel peatunud

Ehitusfirma OÜ Estconde-E peatas tellija rahastamisraskuste tõttu Tallinnas Lasnamäel Vikerlase tänaval asuva kaubanduskeskuse ehitustööd, kirjutab Eesti päevaleht.

Estconde-E tegevdirektori Angel Andla sõnul sõltub ehitamise taasalustamine sellest, millal suudab ehituse tellija OÜ Satis probleemid lahendada, kuid ei osanud täpsustada millal see juhtuda võiks.

?Nii palju kui raha jätkus, tegime seal ära. Praeguseks on tellija rahaprobleemile lahendust otsinud juba kaks kuud,? lisas Andla.

Tema andmetel tekkis Satisel probleeme omakapitali nõude täitmisega, mis raskendas pangalaenu võtmist. Estconde-E-l projektis osalust ei ole, ning rahastamise tagamine on tervikuna Satise ülesandeks.

Kaubanduskeskuse valmimistähtajaks oli Andla sõnul novembri algus, nüüdseks on see teadmata ajaks edasi lükkunud. Tema hinnangul on objektil töid kolme kuni nelja kuu ulatuses.

OÜ Satis esindaja Talman Natalinov ei soovinud hetkel projektiga seonduvat kommenteerida.

Vikerlase kaubanduskeskuse peamiseks rentnikuks pidi BNSi andmetel saama Säästumarket. Lisaks pidi üle 2000 ruutmeetri suuruses keskuses rendipinna saama Tiimari kauplus, apteek, juuksur ja kasiino.

Hetkel kuum