ERA Panga hoiustajad saavad homme teada raha väljamaksmise

08. november 2001, 12:49

ERA Panga pankrotitoimkond arutab homsel koosolekul, kas olukorras, kus nõuete tunnustamise vaidlustest on lahendita veel kolm kohtuasja, on eeljaotuse esitamine majanduslikult põhjendatud.

Teised kaks pankrotistunud panka ? Maapank ja EVEA Pank ? on maksnud hoiustajatele juba eelmise aasta lõpus välja vastavalt 30 ja 50 protsenti nõuete kogusummast.

Kõigis kolmes pankrotipangas pankrotitoimkonna esimehe ametit pidav rahandusministeeriumi nõunik Madis Üürike avaldas kahtlust, kas ERA Panga jaotusettepanekut on tänavu otstarbekas teha.

?Meil on küll deponeeritud raha 130 miljonit krooni, kuid peame hoidma raha juhuks, kui kaotame käimasolevad kohtuvaidlused,? põhjendas Üürike. ?Kui me võidame need vaidlused, on hoiustajatel lootust oma nõuetest 25-30 protsenti tagasi saada.?

?Jaotusettepaneku esitamine sõltub viimastest nõuetega seotud kohtuvaidlustest, mis ilmselt ei pruugi sellel aastal lõppeda,? ütles ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross.

Trossi andmeil on jäänud veel kolm vaidlust kogusummas 77 miljonit krooni, kusjuures suurima ? ASi Pro Invest 63,6 miljoni krooni suuruse nõude tunnustamise vaidluses ? langetas Tartu maakohus 10. oktoobril otsuse ERA Panga võlausaldajate kasuks.

?Üldiselt on nõudevaidlused lõppenud võlausaldajatele soodsalt, see tähendab, et kohuste hulk ei ole suurenenud,? rääkis Tross. Nii näiteks jäid tunnustamata ekspankuri Andres Bergmanni kontrolli all olevate off-shore-firmade Hesford ja Norton Corp nõuded kogusummas 72 miljonit krooni.

ERA Panga pankrotihaldurite poolt on tunnustatud nõudeid 318,4 miljoni krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing