ESS: kolmandik Eesti elanikest eirab turvameetmeid

08. november 2001, 11:20

ES Turu-uuringute ASi üleriigilisest küsitlusest selgus, et ligi kolmandik elanikkonnast ei kasuta oma vara kaitseks mingeid turvameetmeid, ehkki rohkem kui iga kolmas inimene on langenud varguste ohvriks, teatas AS ESS Eesti.

Uuring näitas, et varguse all on kannatanud kokku 34 protsenti ja viimase aasta jooksul 12 protsenti Eesti elanikkonnast. Enim varguste ohvreid (43 protsenti) on Tallinna elanike seas ning kõige vähem (26 %) alevites ja väikelinnades.

Vargustest on ülekaalus pisivargused, mille all on kannatanud 22 protsenti vastanutest. Korteri- või majavarguse kogemus on 14 protsendil, autovarguse kogemus
10 protsendil ja suvilavarguse kogemus 6 protsendil elanikest. Tallinnas torkab silma korteri- ja majavarguste suur arv - nende ohvriks on langenud 24 protsenti elanikest.

Uurimuse kohaselt ei kasuta mingeid turvameetmeid 29 protsenti kõigist peredest, 17
protsenti Tallinna peredest ja 38 % maal elavatest peredest.

Kasutatavatest turvameetmetest on esikohal turvalukk korteril ja trepikoja ukse lukustamine, mida kasutab 39 % peredest. Turvauks on 27 protsendil ja kuri
koer 18 protsendil kodudest. Tehnilise valve teenust kasutab 4 protsenti ja lokaalset, turvafirmaga ühendamata valvesüsteemi 2 % peredest.

ES Turu-uuringute AS küsitles n-ö silmast silma meetodil 1.-10. oktoobrini 990 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Juhuvalikuga saadud valim on vastavuses elanikkonna demograafilise koosseisuga.

Uuringu tellis AS ESS Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing