Eriõli pankrotihaldur kahtlustab ettevõtte omanikke erastamisvõltsingus

08. november 2001, 11:52

Täna Tallinna linnakohtus toimunud istungil tõstis ASi Eriõli pankrotihaldurit esindanud advokaat Eerik Entsik üles kahtluse, et Eriõli omanike novembris 1997 tehtud otsus Kiviteri erastamiseks võib olla võltsitud.

Eriõli pankrotihaldur Ingrid Proos taotleb nimelt kohtus 1997. aasta novembris toimunud Kiviteri erastamistehingu tühistamist põhjusel, et puudus Eriõli omanike huve väljendanud nõukogu otsus sellise tehingu kasuks.

Aivar Pilve advokaadibüroos töötav Entsik viitas asjaolule, et ehkki ta on juba alates eelmise aasta juulist pidevalt toonitanud nii nõukogu kui ja aktsionäride üldkoosoleku otsuse puudumist, jõudis väljavõte üldkoosoleku protokollist kohtusse alles oktoobris 2001.

Eerik Entsik esitas kohtule taotluse nõuda välja protokolli originaal ja saata see ekspertiisi võimaliku vormistusaja kindlaksmääramiseks, kuid kohus jättis tema taotluse rahuldamata.

Eesti Vabariiki esindanud vandeadvokaat Leon Glikman avaldas arvamust, et sellise ekspertiisi tegemiseks puuduvad Euroopas tehnilised vahendid. Ja isegi kui selguks, et otsus on tehtud hiljem, ei muuda see midagi, sest Eriõli omanikud väljendasid selgelt ja korduvalt oma tahet Kiviteri varad erastada.

Ka Ühispanka esindanud advokaat Rein Niitsoo arvas, et see otsus ei oma asjas tähtsust - Kiviteri aktsiate ostu-müügileping sõlmiti, raha aktsiate eest maksti, aktsiate omandiõigus läks üle ja ettevõte alustas tegevust uute omanike all.

Kohtuprotsessi on kolmandate isikutena kaasatud ka Eriõli omanikud Priit Piilmann, Ando Raud ja Elar Sarapuu, keda esindab advokaat Toomas Tamme, kes ise kuulub ühtaegu praegu Kiviteri varaga toimetava Viru Keemia Grupi nõukogusse.

On avaldatud kahtlust, et Viru Keemia Grupi omanikuks oleva offshore firma taga on tänu kokkuleppele Ühispangaga needsamad Eriõli omanikud.

Uuesti asub kohus Eriõli pankrotihalduri taotlust arutama järgmise aasta 21. jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing