Kohus sunnib Tallinna hüvitama lahtisest kaevuluugist tingitud avariikahju

08. november 2001, 09:33

Eilse riigikohtu otsuse põhjal tuleb Tallinna linnal maksta Salva Kindlustusele 74 000 krooni kahju, mis tekkis lahtise kanalisatsiooniluugi tõttu Tallinnas Pärnu maanteel. Tallinn kui sõidutee omanik on vastavalt teeseadusele kohustatud teelt kõrvaldama liikluse ohtliku rajatise.

Avarii leidis aset 1999. aasta juuni. Juhtum ise oli lihtne. Üks auto sõitis üle halvasti paigaldatud kanalisatsioonikaevust, mille luuk selle tulemusena püsti pöördus. Ja talle järgnenud auto põrutas otse vastu kaevuluuki.

Vabatahtliku sõidukindlustuse lepingu alusel hinnati Ford Escortile tekitatud kahju 98 000 krooni suuruseks.

Tallinn vaidles küll nõudele vastu ja põhjendas vahejuhtumit teeremondiga: enne asfaltbetoonkatte fressimist tuleb kaevupead lahti raiuda. Linn väitis sedagi, et kanalisatsioonikaev koos luugiga ei ole tee osa ning selle korrashoiu eest ei pea linn kui tee omanik vastutama.

Sellest lähtuvalt kaasati protsessi ka AS Talter kui teeremondi peatöövõtja ja Tallinna Vesi, kes hooldab kanalisatsioonikaevusid.

Tallinna linnakohus leidiski, et süüdi on hoopis Talter. Ringkonnakohus ja nüüd siis ka riigikohus aga leidsid, Tallinna kui sõidutee omanik on kohustatud hoidma tee nõuetele vastavas seisundis. Et sõiduki jääkväärtus pärast avariid hinnati 25 000 kroonile, mõisteti Tallinna linnalt välja 74 000 krooni kahjutasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing