Vallandatud linnaametnik süüdistab FC Florat linna raha kantimises

08. november 2001, 08:57

Tallinna linnaametist minema löödud töötaja kahtlustab, et temast vabanemise põhjustas jalgpalliklubis FC Flora avastatud korralagedus, kirjutab Eesti Ekspress.

Samal päeval, kui Timo (30) Ekspressiga rääkima tuleb, on ta oma töökohast Tallinna Spordi- ja Noorsooametis sule sappa saanud. Ta väidab, et tema probleemid tööandjaga said alguse kokkupuutest FC Flora jalgpalliklubiga. Ta ei kõhkle oma jutus kasutamast sõnu 'korruptsioon' ja 'maffia', kuid palub oma nime avaldamata jätta.

Pisut rohkem kui kuu aja eest asus Timo Spordi ja Noorsooametisse tööle, ülesandeks kontrollida linna rahastatavates spordiklubides käivate laste nimekirjade vastavust tegelikkusele. Põhjuseks, et iga trennis käiva õpilase pealt maksab linn spordiklubile 1200 krooni aastas.

Kokku käis Timo kuues spordiklubis. Teda üllatas, et nimekirjad kuskil hästi klappida ei tahtnud. Aga mõnes kohas oli olukord Timo sõnul päris hull. Näiteks Eesti jalgpallimaastiku hetke kuumimas klubis FC Flora, kus treeningrühmas ei klappinud ükski nimi loetelus toodutega.

Timo väitel ei nõustunud noorterühma juhendanud treener temaga koostööd tegema ja pakkus lausa altkäemaksu, et 'puudusi siluda'. Timo ülemus Tarmo Valgepea ja Flora presidendi assistent Anne Samarüütel väidavad aga, et Timo hakkas palliplatsi ääres ülbitsema ja treenerit kamandama.

Timo täitis aruandelehe ja tõmbas trennis olnud linnavalitsuse rahastatavate laste lahtrisse kriipsu.

'Ja siis ma sain sõimata,' meenutab ta. Tema otsene ülemus Inna Bondarenko olevat tema peale karjunud just selle õnnetu kriipsu pärast. 'No trennis ju ei olnud neid õpilasi, kes nimekirjas seisid,' seletab Timo. 'Aga Bondarenko andis mõista, et sellist olukorda ei oleks tohtinud fikseerida, vaid kuidagi oleks pidanud spordiklubiga kokku leppima.'

Timo näeb kogu selle asja taga ameti ja spordiklubi omavahelist sahkermahkerit, milles tema ausa töötajana süüdlaseks lavastati. Timo ütleb, et käis veel Flora trennides ja leidis ikkagi vaid üksikuid lapsi, kelle nimed kattusid loetelus seisnutega.

Sel aastal maksab linn FC Florale 263 lapse pealt 315 600 krooni. Praegu treenib Floras umbes 400 noort jalgpallurit, kellele hakatakse raha taotlema juba järgmise aasta eelarvest.

'Mina nägin Florat sellisest küljest, kus valitses täielik kaos,' väidab Timo. Ta on veendunud, et Eesti jalgpalli värske meisterklubi kandib linna raha ning talle tundub uskumatu, et selline 'korruptsioon ja kontrollimatus' ühes linnaametis läbi läheb.

Timo aga läheb veelgi kaugemale ja väidab, et Flora pole ainus klubi, mida tema endine tööandja linna kaukast ebaõiglaselt abistab. 'Tallinnas on üle 160 rahastatava spordiklubi ja neid, mis tegelevad maksumaksja raha raiskamisega, on palju. Olen kuulnud, et neid inimesi, kes seda paljastada tahavad, on ennegi sealt ametist minema löödud.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing