Kadi Heinsalu • 8. november 2001 kell 13:37

Kapo ei uuri enam omavalitsustöötajate korruptsiooni

Juhul kui Tallinna linnapea sooviks võimalikku korruptsiooni uurida, siis kaitsepolitsei seda enam üldjuhul alates möödunud suvest teha ei saa, kuna omavalitsuste ametiisikute tegevuse uurimise korruptsiooni suhtes ei kuulu enam kapo alla.

'Lühidalt kokku võttes ei kuulu enam alates 16. juulist 2000 kaitsepolitsei uurimisalluvusse kohaliku omavalitsuse ametiisikute tegude kohtueelne uurimine, kui see on kvalifitseeritav korruptsiooniparagrahvi järgi,' lausus kaitsepolitsei pressiesindaja Henno Kuurmann.

Kapo saab kohaliku omavalitsuse ametiisikute võimaliku korrputiivset tegevust uurida juhul, kui prokuratuur kriminaalasja uurimisalluvust muudab.

See tähendab, et omavalitsuste korruptiivsuse uurimine kuulub Politseiameti, Keskkriminaalpolitsei ja politseiprefektuuride uurija pädevusse.

Tallinna linnavalitsuse turvalisus- ja integratsiooniameti projektide rahastamist uurinud ja palju taunimisväärset leidnud revisjoniosakonna juhataja Kaida Kauler ütles täna hommikul, et tema teada küll praegu linnavalitsus mingit sammu kriminaalasjade algatamise palumiseks pole astunud. 'Ootame ära, mida linna volikogu revisjonikomisjon leiab,' lisas ta. Volikogu revisjonikomisjon peaks töö lõpetama umbes nädala pärast.

Hetkel kuum