8. november 2001 kell 22:00

Marie ja Per lõpuks Eestis

?How Do You Do?, ?Joyride?, ?Sleeping In My Car?, loomulikult ?The Look? ? suurem osa inimesi teab neid lugusid. Praeguseks 15 aastat kitarripopiga kuulsust kogunud Rootsi duo Roxette ei oska igavaid lugusid teha. Meeldejääv viis ja rokilik kitarri-sound teeb Roxette?i palad meeldivaks nii tümpsuraadio publikule kui ka kergema roki austajaile.

1986. aastal salvestasid Per Gessle ja Marie Fredriksson üheskoos Roxette?i nime alla singli ?Neverending Love?. Roxette jäi, samal aastal ilmunud debüütalbumil ?Pearls Of Passion? olid lood, mis tegelikult pidid Peri kolmandal sooloplaadil ilmuma. Soolokarjääri jättis toona katki ka Marie. Laulab nii Per kui Marie, lugusid kirjutab peamiselt Per. Tema kanda on ka nii mahedad kitarrihelid kui korralik ?keevitamine?, mida Roxette?i lauludest leiab.

Edu teerajajaks sai Peri kirjutatud lihtne, kuid geniaalne pala ?The Look? duo teiselt albumilt, mis oli Rootsis ülipopulaarne ja mujal maailmas täielik läbikukkumine. Üks Ameerika vahetusüliõpilane viis ?The Looki? ühte Minneapolise raadiojaama, kus see ära mängiti. Salvestus levis kiiresti kassetil teistessegi raadiojaamadesse ning äkki kumises ?The Look? kõikide ameeriklaste peas. Seepeale avaldati singel Ameerikas ka ametlikult.

1996. aastal andis duo välja hispaaniakeelse plaadi oma parimaist ballaadidest, mis Hispaanias ja Ladina-Ameerikas sooja vastuvõtu leidis.

40 miljonit müüdud albumit, üle 15 miljoni müüdud singli ja 33 edetabelilugu peaks tegelikult enda eest rääkima. Sõna ?Roxette? toob Altavista otsingumootoris ekraanile lehekülgi kõikvõimalikes keeltes. Sealhulgas viide Delfi uudistesse.

Hetkel kuum