Revolutsioon algab siin

Lauri Jürisoo 09. november 2001, 00:00

Noor boheemlaspoeet Christian (McGregor) kolib isa tahte vastaselt Pariisi, et paljude teistega legendaarses ööklubis Moulin Rouge kihavast elupõletamisest osa saada. Ta armub kohalikku staari Satine?i (Kidman) ja otsustab iga hinna eest end naise silmis maksma panna. Muusikal viib publiku 19. sajandi lõpu Pariisi, vürtsitades glamuuri tulevärki modernse muusikaga.

Uudis Baz Luhrmanni oodatud kolmanda lavastuse esilinastumisest Eestis võiks kanda pealkirja ??Moulin Rouge? toob halli sügisesse argipäeva kirevust!?. Sama lause kõlbaks veel mõnes värvilises ajakirjas kosmeetikatooteid reklaamima. Teie ees on tõesti üks vähestest filmidest, mis raputab loidusest hetkega lahti ja kujuneb kahtlemata mõnelegi sõltuvust tekitavaks nagu huulepulk või ripsmetu?? noorele tüdrukule.

Luhrmann on öelnud, et kinomuusikale ei tehta enam, sest keegi ei viitsi end nii raske tööga koormata. Kuldaeg on möödas, ent põhjuseks on kindlasti ka ideepuudus. ?Moulin Rouge? on tänu oma löövusele, originaalsusele ja hoogsusele kutse relvile, et varjusurmas olev ?anr hoolikalt sihitud jalahoobiga tagumikku üles äratada. Selliseid muusikale võib tõesti olla eriti raske luua: MRi lihviti kaua ja hoolega. See on väliselt perfektne, Hollywoodi toode suure algustähega. Nii värvikaid ning hoogsaid filme tehakse vähe. Ma ei soovi veel Oscareid ennustada, kuid vähemalt lavastaja auhinnale kandideerimine tundub kindel.

?Moulin Rouge? ei ole ideaalne, et tõmbaks igal juhul ligi ka muusikalidest mittehuvituvat rahvast. Esimene pooltund on segane, lõpp venib ja tänapäevase kesta all tuksub ootamatult vanamoodne lugu. Tulemus on siiski kunstkäsitöö selle sõna parimas tähenduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing